TAKIMLARIMIZIN AVRUPA SERÜVENİ SÜRÜYOR! - Tayyar SÜMEN

TAKIMLARIMIZIN AVRUPA SERÜVENİ SÜRÜYOR!


Voleybolda 12 takımla başladığımız Avrupa Şampiyonalarında 9 takımla şampiyonluk mücadelemiz devam ediyor. 12'li finalde şampiyonluk kovalayan Vakıfbank, Eczacıbaşı Vitra ve Fenerbahçe Grundig bayan takımlarımız ile erkeklerdeki temsilcimiz Halk Bankası rakiplrini eleyerek 6'lı finale fire vermeden yükseldiler. Dört takımımızı da yürekten kutluyorum.

HALK BANKASI ŞAMPİYON OLACAKTIR..

Geçen yıl Ankara'da oynanan Erkekler Şampiyonlar Ligi final karşılaşmasında Rusya'nın Belogorie Belgorod Takımı'na 3-2 yenilerek Avrupa Şampiyonluğu'nu kaçırıp ikinci olan Halk Bankası, bu yıl aynı takımla 12'li finalde karşılaştılar.  Ankara'da oynan ilk maçı 3-1 kazanan Halk Bankası, rövanş maçını Rusya'da aynı skorla kaybetti. Altın seti kazanan Halk Bankası 6'lı finale yükseldi. Halk Bankası 6'lı finalde Rusya'nın Zenit Kazan Takımı ile karşılaşacak. Bu maçtan da galibiyet ile çıkacağına inanıyorum. Sonrası tabii ki 4'lü final ve final. Halk Bankası geçen yıl kendi evinde kıl payı kaybettiği şampiyonluğa bu yıl Almanya'da ulaşacak. Ülkemize Avrupa şampiyonluğunu getirecektir. Buna kimsenin kuşkusu olmasın.

ECZACIBAŞI VİTRA FAVORİM...

Bayanlar Avrupa Şampiyonlar Ligi'ne 3 takımla başlayıp, 3 takımla 6'lı finale yükselen Eczacıbaşı Vitra, Fenerbahçe Grundıg ve Vakıfbank şampiyonluğun en büyük adaylarından olup, ikisi şampiyonada ilk üç sıranın ikisinde yer alacaklarına inanıyorum. Takımlarımız aslında statüye takılmış olmasalar, ilk üç sırada yer alacak güçteler. Eczacıbaşı için sorun yok. Rakibi İsviçre'nin Volera Zürich Takımı. Rakibiyle grupta 2 kez karşılaşan Eczacıbaşı ilk maçını deplasmanda 3-1 kazandı. Rövanşı ise 3-0 kaybetmişti. Üçüncü maçını da kazanıp adını 4'li finale yazdırır düşüncesindeyim.

STATÜ GEREĞİ VAKIFBANK İLE FENERBAHÇE BİRBİRLERİNE RAKİP ...

Vakıfbank ve Fenerbahçe Grundig'e gelince statü gereği bu iki takımımız 6'lı finalde birbirleriyle karşılaşacaklar. Takımımızın biri elenirken, diğeri 4'lü finale yükselecek. Yenilen takımımıza yazık olacak. Her iki takımımız da dereceye girecek güçte. Bayanlarda 6'lı finalin diğer maçı ise İtalya'nın Unendo Yamamay Takımı ile Rusya'nın Dinamo Moscow Takımı arasında oynanacak. Bu maçtan galip çıkan takım 4'lü finale yükselecek. 6'lı finalden çıkan 3 takım ile ev sahibi olan Polonya'nın Chemik Police Takımı kura çekimi ile eşleşecekler. Galip gelen takımlar final, mağlup olan takımlar da 3.'lük maçı oynayacak.    

CEV KUPASI VE CHALLENGE KUPASINDA DA VARIZ..

Bu dört takımımızn dışında Avrupa Kupalarında ülkemizi temsil edecek 5 takımımız daha var Erkek takımlarımızdan Fenerbahçe CEV Kupa'da Rusya'nın Dinamo Moscow ile  Bayanlarda da Galatasaray Daikin Rusya'nın Omichka OMSK Region Takımı ile karşılaşacaklar. Erkekler Challenge Kupası 4'lü finalinde ise Maliye Milli Piyango- Stroitel Minsk, Galatasaray FXTCR da Vojvodina NS Seme Navisor ile mücadele edecekler. Bayanlarda da Bursa Büyükşehir Belediyesi Rote Raben Vilsbibur ile karşı, karşıya gelecek. Böylece 9 takımımızın Avrupa serüveni sürecek. Şimdi den takımlarımıza başarılar diliyorum.

tayyarsumen@spormaraton.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
08May

BANKALAR STATÜ KURBANI!

22Nis

DANANIN KUYRUĞU KOPACAK!

11Mar

AVRUPA'YI TİTRETİYORUZ!

02Mar
09Şub