AVRUPA'YI TİTRETİYORUZ! - Tayyar SÜMEN

AVRUPA'YI TİTRETİYORUZ!


AVRUPA'YI TİTRETİYORUZ!
Salonda takım sporları denince ilk akla gelen voleybol oluyor.  12 takım ile Avrupa kupalarında ülkemizi temsil eden takımlardan 9'u hala çeşitli kupalarda şampiyonluk mücadelesi veriyor.  Avrupa'nın bir numaralı kupası olan Şampiyonlar Ligi'nde bayanlarda Eczacıbaşı, Vakıfbank ve Fenerbahçe, erkeklerde de Halk Bankası 6'lı finallerde,  Erkekler CEV Kupası'nda Fenerbahçe, bayanlarda Galatasaray Daikin, Erkekler Challenge Kupası 4'lü finalde Galatasaray FXTCR ve M. Milli Piyango, bayanlarda Bursa BŞB. şampiyonluk kovalıyor.
 
BASINDA TIK YOK..
Avrupa'da en fazla takımla ülkemizi temsil ediyoruz. Bu başarı futbolda olsa sanırım yer yerinden oynardı. Beşiktaş Futbol Takımı Avrupa’nın iki numaralı kupası olan Avrupa Ligi’nde son 16’ya kaldı. Basında çok büyük bir gündem oluştu. Yerlere göklere sığmadı. Görsel ve yazılı basında günlerce yer aldı. Voleybolumuz şu anda 4'lü ve 6'lı finalde basında tık yok. Maç günü 2 satırla yazılıp geçti. Ey yüce basın, biraz eğilin voleybola da bakın. Voleybolumuzun başarılarını lütfen göz ardı etmeyin. Gazetelerinizde voleybola da gereken yeri verirseniz, salonlarımız voleybol severlerle dolacaktır.
 
BASINA BÜYÜK İŞ DÜŞÜYOR..
Basınımızın değerli yöneticileri sizlere büyük iş düşüyor. Geçmiş yıllarda voleybol, hentbol, atletizm ve diğer sporlar hemen hemen her gün gazetelerde yer alırdı. Panoramalar yapılırdı.  Başarılar yoktu. Ama yazılıyordu. Şimdi ne oldu da yazılmıyor. Voleybol Federasyon Başkanı Özkan Mutlugil, “Avrupa'yı titretiyoruz ama gündemde yokuz. Türk sporunun en başarılı branşının hangisi olduğunu kamuoyunun takdirine bırakıyorum” diyerek sitemkar bir çıkış yapan Mutlugil, voleybolun başarılara rağmen gerekli ilgiyi görememesinden şikayet etti.
 
SALİH NATHUR ZOR DURUMDA..
İstanbul Atletizmi İl Temsilcileri Selahattin Yıldız ve Necati Çetinkaya ile bayağı aşama yapmıştı. Rekorlar kıran sporcular, antrenörler ve hakemler yetişmişti. Şu andaki İl Temsilcisi Salih Nathur ile de kaldığı yerden devam ederken, son 2 yılda hakem komitesi Salih Nathur'u zor durumda bırakmaya başladı. İstanbul'da 200 hakem var. Hakem komitesi her yarışa eşlerini, çocuklarını ve kendilerine yakın hakemleri görevlendirmeleri diğer hakemlerin tepkisine yol açıyor. Hakemler arasında kırgınlık oluyor. Senede 2 görev alan hakem, hakemliği bırakıyorlar. Salih Nathur'un ipleri eline alması gerekiyor.
 

tayyarsumen@spormaraton.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
08May

BANKALAR STATÜ KURBANI!

22Nis

DANANIN KUYRUĞU KOPACAK!

11Mar

AVRUPA'YI TİTRETİYORUZ!

02Mar
09Şub