AVRUPA'YA 9 TAKIM İLE DEVAM EDİYORUZ! - Tayyar SÜMEN

AVRUPA'YA 9 TAKIM İLE DEVAM EDİYORUZ!


Avrupa Bayanlar Şampiyonlar Ligi'nde Fenerbahçe Grundıg, Eczacıbaşı Vitra ve Vakıfbank gruplarını lider olarak tamamladılar. CEV Kupa'da Galatasaray Daikin, Challenge Kupası'nda da Bursa Büyükşehir Belediyesi tur atladılar. Erkekler Şampiyonlar Ligi'nde Halkbank grubu ikini sırada tamamladı. Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde yoluna devam ediyor. Şampiyonlar Ligi'mdeki diğer temsilcimiz Fenerbahçe grup üçüncüsü olarak CEV Kupası'nda mücadele edecek. M. Milli Piyango ve Galatasaray FXTCR'de Challenge Kupası'nda yollarına devam ediyor. Erkekler CEV Kupası'nda Arkas ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Bayanlar Challenge Kupası'nda da İller Bankası Avrupa'ya veda eden takımlar oldular.

TVF YÖNETİM KURULU BASINLA BİRARAYA GELDİ..

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Yönetim Kurulu basınla bir araya geldi.  Genel Kurul’un ardından geçen iki yıllık süredeki faaliyetlerini içeren bir bilgilendirme toplantısı düzenledi. Toplantıya TVF Başkanı Özkan Mutlugil, Başkan Vekilleri Mustafa Ekşi ve Alper Sedat Aslandaş, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Çakmak, Bahar Mert Üçoklar, Suat Güler ve İhsan Uçar ile TVF Genel Sekreteri Nihal İşçi ve MHGK Başkanı Ümit Sokullu katıldı.

MUTLUGİL:”ÇALIŞMALARINI VE PLANLARINI ANLATTI..

TVF Yönetim Kurulu, 02.10.2012 tarihinden bugüne kadar yapılan çalışmalarını ve ileriye dönük planlarını anlattı. Toplantıda basın mensuplarına; sponsorluklar, altyapı faaliyetleri, iddaa, ligler, kulüpler ve sporcu sayıları, kurumsallaşma çalışmaları, antrenör faaliyetleri, tesisler, organizasyonlar, MHGK, plaj voleybolu, Milli Takım faaliyetleri hakkında bilgiler verildi ve basın mensuplarının soruları cevaplandı. Anlatıldığına göre çalışmalar ve ileriye dönük planlar olumlu. Sonuçlarını bekleyip göreceğiz. Dileğimiz başarılı bir dönem geçirilmesi. Voleybolumuzun alt yapısından liglerdeki takımlarımızın hızla yol kat etmeleri. Federasyon yönetimi başta olmak üzere bütün takımlarımıza ve sporcularımıza başarılar diliyorum.

İŞİ BİLMEYEN HAKEM KOMİTELERİ VAR..

Bugüne kadar Voleybol Federasyon Yönetim Kurulu ve Başkanları basınla her zaman uyum içerisinde olmuşlardır. Voleybol yazılı ve görsel basında yer alıyorsa bu ikili anlaşmalarla olmuştur.  40 yıllık bir gazeteci olarak her zaman bazı federasyonlara da voleybolu örnek olarak gösteriyorum. Ama bunu anlamayan bazı federasyon, il temsilcileri ve hakem komiteleri de var. Anlamadıkları gibi hakem olan gazetecilerden yararlanmasını da bilmiyorlar. Federasyon ve il temsilcileri hakem olan gazetecilerin de yarışmalarda görev almalarını ve haberlerinin gazetelerde ve sitelerde yazılmasını isterken, dar görüşlü hakem komiteleri buna karşı çıkıyor.

BİRGÜN BİTERLER, KAFALARI DANK EDER..

Bu kafayla hiçbir spor dalı ne basında yer alır, ne de o spor dalında gelişme olur. Sonra bu kafada olan komiteler yarışlarını, maçlarını kendileri yapar, kendileri izlerler. Birgün biterler. O Zaman kafaları dank eder. Ama iş, işten geçmiş olur. Ayrıca komiteler eşlerine, çocuklarına ve yakınlarına sürekli görevler verirken, bazılarına da az görev vererek hakemler arasında ayırım yaparak,  hakemler arasında da ikilikler çıkmasına neden oluyorlar. İl temsilcileri hakem komiteleri bu yanlışlıklardan ve inadınızdan vaz geçin. Gazeteci olan her kişiden yararlanmaya bakın. Yakınlarınıza, eşe, dosta görev vermekten vaz geçin. Bütün hakemlerinizi eşit tutmaya çalışın.

İSTANBUL'DA YARIŞMASIZ HAFTA GEÇMİYOR..

Voleybol, il temsilcilikleri ve hakem komitelerinden söz ettikten sonra atletizmden de söz etmemek olmazdı. Atletizm Federasyonu bu yıl yüklü bir program hazırladı. İstanbul'da yapılan Aslı Çakır Alptekin Spor Salonu hafta sonu ve hafta içerisinde sürekli yapılan yarışmalara ev sahipliği yapıyor.

Buna diyecek sözümüz yok. Ama yapılan yarışmalara ne kadar sporcu katılıyor ve bu yarışları ne kadar kişi izliyor, ona bakmak lazım. Atletizm Federasyon Başkanı Fatih Çintimar, Genel Sekreter Fahrettin Yıldız, Şube Müdürü İhsan Mert ve ekibi iyi niyetliler. Atletizmin gelişmesi için çok çalışıyorlar. Kendilerini kutluyorum. Yıllarca Beden Eğitimi Öğretmenliği ve Atletizm Antrenörlüğü yapıp yüzlerce sporcu yetiştiren, şu anda da İstanbul Atletizm İl Temsilciliği yapan Salih Nathur da İstanbul Atletizmi için gecesini gündüzüne katıp büyük bir özveriyle çalışıyor. Komiteleri içinse aynı şeyleri söyleyemeyeceğim. Salih Nathur, bunlara karşı taviz vermemeli.  Devamı olacak.....

 

tayyarsumen@spormaraton.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
08May

BANKALAR STATÜ KURBANI!

22Nis

DANANIN KUYRUĞU KOPACAK!

11Mar

AVRUPA'YI TİTRETİYORUZ!

02Mar
09Şub