SULTANLAR VE EFELER AVRUPA SINAVINDA! - Tayyar SÜMEN

SULTANLAR VE EFELER AVRUPA SINAVINDA!


Voleybolda ligler biter bitmez milli takımlarımızın maçları da başladı. Filenin Sultanları'nın Avrupa Şampiyonası'na katılacak olmasından ulusça mutluluk duyduk. Özellikle A Bayan Milli Takımı'nın çok yoğun bir programı var. Avrupa Şampiyonası elemeleri A Grubu’nu lider tamamlayan sultanlar sırasıyla Avrupa Ligi, Dünya Grand Prix ve Dünya Şampiyonası oynayacak.

Erkek milli Takımımıza gelince Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu’nu üçüncü bitirdi. Şampiyonaya katılma hakkını da kaybetti. Millilerimiz ilk kez katılacağı Meksika’da düzenlenecek Dünya ve Avrupa Ligi gruplarında tur için mücadele edecek. Bayanlara göre efelerin işi zor görünüyor. 

KULÜPLERİN YATIRIMLARI ARTIYOR

Voleybol Liglerimiz dünyanın en iyi ligleri arasında yer alıyor. Önümüzdeki sezon daha da iyi olacağına inanıyorum. Kulüplerin yatırımlarının arttığı da ortada. Bunlar sevindirici. Böylelikle rekabet seviyesi çok yüksek olacak. Yabancı oyuncu sayısıyla alakalı henüz bilgi yok. Liglerde üst düzey voleybol oynanması ve bunun sürdürülebilir olması lazım. 

Bayanlarda geçen sezon olduğu gibi yeni sezonda da Vakıfbank, Fenerbahçe, Eczacıbaşı ve Galatasaray, Erkeklerde de Halkbank, Fenerbahçe, Arkas, İstanbul BŞB ve Galatasaray rekabeti sürecek. 

HALKBANK ÇITAYI YÜKSELTTİ

Son şampiyon Halkbank, yeni sezon için çıtayı yükseltti. Önümüzdeki voleybol sezonu için hazırlıklarını sürdüren başkent kulübünde Başkan Selahattin Süleymanoğlu, “Halkbank’ın hedefinin her zaman en yukarı olduğunu söyledi. Bu sezon üç kupa kazandık, Şampiyonlar Ligi’ni ikinci olarak bitirdik. Hep ilkleri yaşadık ve yaşattık. Yurt içinde şehrimiz Ankara’nın, yurt dışında da tüm Türkiye’nin gururu olduk. Hiç kimse merak etmesin. Halkbank’a layık bir takım yapıyoruz” dedi.

CİM-BOM, FENER REKABETİ SÜRECEK! 

Şampiyonluğu finalde kaybeden Fenerbahçe Bayan Voleybol Takımı da hedefini büyüttü. Voleybol Şube Sorumlusu Hakan Dinçay, “Kadromuzu daha da güçlendireceğiz. Taraftarlarımızın alkışlayacağı ve gurur duyacağı bir ekip yaratacağız” şeklinde konuştu.Fenerbahçe’nin ezeli rakibi Galatasaray Daikin de geri kalmadı. Manejerliğe getirilen Mehmet Berent Bayrakcı,” Yeni kulübümdeki ilk görevim takım gibi takım yaratmak. Bunun için elimden geleni yapacağım” şeklinde konuştu. Bütün bu açıklamalar yeni sezonun daha da çetin geçeceğinin belirtileri. 

BEYKENT ÜNİVERSİTESİ ŞAMPİYON

Üç yıl içerisinde sırasıyla Üniversiteler Voleybol Erkekler İkinci Lig, Birinci Lig ve Süper Lige terfi maçlarında şampiyon olduktan sonra KOÇ FEST Süper Lig’de de yenilgisiz şampiyon olan Beykent Üniversitesi büyük mutluluk yaşadı. Sağlık, Kültürel ve Spor Daire Başkanı Halil İbrahim Duru,”Antrenörümüz Barış Sümen’in çalıştırdığı Erkek Voleybol Takımımız üç yılda okulumuza 4 şampiyonluk kazandırdı. 12 yıllık Türkiye Şampiyonu Gazi Üniversitesi’nin hegemonyasına son verdi. Seneye Avrupa Şampiyonasında ülkemizi temsil edeceğimizden gurur duyuyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

tayyarsumen@spormaraton.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
08May

BANKALAR STATÜ KURBANI!

22Nis

DANANIN KUYRUĞU KOPACAK!

11Mar

AVRUPA'YI TİTRETİYORUZ!

02Mar
09Şub