ESRA,GÜLDEN ve NERİMANSIZ MİLLİ TAKIMI DÜŞÜNÜYORUM! - Tayyar SÜMEN

ESRA,GÜLDEN ve NERİMANSIZ MİLLİ TAKIMI DÜŞÜNÜYORUM!


Filenin Sultanları yarın Almanya’da düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nda Hollanda karşısında ilk sınavına çıkıyor. Takımda yılların tecrübeli sporcuları Esra, Gülden ve Neriman yok. Bu üç sporcusuz milli takımı düşünemiyorum.

Bu üç sporcumuz milli takımın maçlarında olsun, lig maçlarında olsun takımlarını başarıya götüren ülkemizin en başarılı sporcuları. Bunu bütün antrenörler ve halkımız bilir. O halde bu üç sporcu neden takımda yoklar. Oturup iyi bir şekilde düşünmek gerekiyor.

Şu an Avrupa Şampiyonasındaki kadroyu kim seçti?
Milli Takımın Teknik Direktörü Barbaloni mi, yoksa dışarıdan birileri mi önerdi de bu kadro ortaya çıktı? Bunu şahsen ve halkımız olarak öğrenmek isteriz.

Barbolini kariyeri yüksek bir antrenör. Ülkesi İtalya’da da milli takımları ile çalıştırdığı takımlara birçok dereceler kazandırmış. Bizim antrenörlerimiz ve voleybolun uzmanları ise bu antrenörle milli takımın başarı elde edeceğine inanmıyorlar.

Şu andaki takım içinde aynı düşüncedeler.  Ben de, Esra, Gülden ve Neriman’sız bu takımla da başarıya ulaşacağımıza inanamıyorum. Grand Prix maçlarında bunu açık seçik gördük.

Esra, Gülden ve Neriman neden kadroda yoklar. Nedenini halkımızın bilmesi gerekir. Bunu da yetkililer açık, açık bildirmelidirler. Bu sporcular sakat, formda değil falan filan demeliler.

Esra’ya bakıyorum, sakatlığı yok. Antrenmanlarını aksatmayan başarılı bir kaptan. Aynı zamanda iyi bir abla. Evlendi, düzenli bir ailesi olan örnek bir sporcu.

Gülden’e gelince Esra gibi takımını her zaman sırtlayan iyi bir libero. Bunun da milli takımda oynamaması için bir neden yok.

Neriman’a gelince o da Esra ve Gülden gibi başarılı bir sporcu. Maçlarda en fazla sayı yapıp takımına maç kazandıran yerli sporcular arasında önde gelen bir voleybolcudur.

O halde neden milli takımda yoklar?

Bu yazıyı okuduktan sonra yetkililerden açıklama gelecek veya gelmeyecektir.
Esra evlendikten sonra milli takımdan affını istedi. Gülden için ise teknik ekibin takdiri ve Neriman’a ise sakat denecek.

Neriman kadrodan çıkarıldığı günden itibaren takımıyla antrenman yapıyor. Hiç de sakat gibi bir sporcu değil. Takım arkadaşlarıyla çalışıyor. Bunları ve milli takım kadrosunu görünce insan inanamıyor.

Her ne ise daha derinlere gitmeden bekleyeceğiz ve göreceğiz.

Milli takımın Avrupa Şampiyonası’nda başarılı olmasını yürekten istiyorum. Bütün halkımız sizinle birlikte. Ben ve benim gibi düşünenler inşallah yanılır. Şimdiden takımımıza başarılar diliyorum.

 

 

tayyarsumen@spormaraton.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
08May

BANKALAR STATÜ KURBANI!

22Nis

DANANIN KUYRUĞU KOPACAK!

11Mar

AVRUPA'YI TİTRETİYORUZ!

02Mar
09Şub