VAHİD HOCA!


Trabzonspor ile Varşova, maçın ilk 10 dakikasında birbirlerini test ettiler. Tabiri caizse dengeli ve kontrollü oynadılar. İlk tehlikeli atak Trabzonspor’dan geldi. Mehmet Ekici, uzaklardan kaleyi yokladı ama top az farkla auta gitti. Trabzonspor, daha sonra ani gelişen Varşova atağında defansın arkasına atılan topta golü kalesinde gördü. Burada şunu söylemek lazım. Nasıl bir çizgi anlayışı olduğunu anlamak mümkün değil.

Daha sonra Trabzonspor, gelişigüzel, yani kontrolsüz oyuna devam etti. Trabzonspor’un ilk 25 dakikalık bölümde iki penaltılık pozisyonu vardı.

Bordo-Mavili ekip ilk yarıda bir türlü Varşova’nın açıklarını bulup tehlikeli pozisyon üretemedi.

Özelikle top Trabzonspor’da iken Varşova takımı 9 kişi topun arkasına geçiyordu. Yani inanılmaz bir savunma anlayışı vardı.

16. dakikada golden sonra başlayan Vahid Hocanın tepkileri ilk yarının bitimine doğru devam etti. Ve hakem tarafından tribüne gönderildi. Aynı zamanda ilk yarı da 1-0 konuk ekibin üstünlüğü ile sona erdi.

İkinci yarıda hocası tribünde olan bir Trabzonspor izledik. Şunu anlamakta zorluk çekiyorum. Bu kadar agresif bir hoca olabilir mi? Ne zaman bir hoca hakemin kararını değiştirmiş. Hakem kararını vermiş. Doğru ya da yanlış. Tepki vererek neyi değiştirebilirsiniz ki? O yüzden Vahid hocanın tutumu bence Trabzonspor’a büyük zarar veriyor. Dakikalar 62’yi gösterdiğinde kalecimiz Onur sakatlandı ve yerini Fatih’e bıraktı. İnşallah Onur’un fazla bir şeyi yoktur.

Trabzonspor’da 2 stoperin arkasına atılan her top pozisyon oluyordu. Fazla transfer yapılarak ve takımın iskeletiyle oynayarak bence takıma zarar verilmiş, oyun anlamında.

70. dakikada soldan gelen ortayı iyi takip eden Cardozo, Mehmet’e indirdi. Mehmet Ekici önemli bir pozisyonu değerlendiremedi.

Trabzonspor’un tehlikeli atakları dakikalar ilerledikçe de devam etti. Bu kez 73. dakikada Bosingwa’nın ortasında Sefa’nın kafa vuruşunu kaleci güçlükle çıkardı. 76’da Cardozo ile bir gol daha kaçırdık. 78’de Sefa, 80’da yine Cardozo ile ardı ardına pozisyonlardan yararlanamadık.

82. dakikada sonradan oyuna giren Yatabare’nin şutu direkte patladı.

88. dakikada Varşova 10 kişi kaldı. Hakem de 8 dakika uzatınca 10 dakikayı rakip takım bir kişi eksik oynadı. Trabzonspor bu dakikalarda eski tabirle doldur boşalt ile yüklendi ama iyi savunmaya yapan Varşova ağlarını bir türlü sarsamadı.

Sonuç itibariyle ikinci yarıda baskılı bir Trabzonspor izledik. Ama futbolun meyvesi gol bir türlü gelmeyince puan da gelmedi.

Daha da önemlisi inşallah Trabzonspor’un hocası bir an önce sahaya döner. Çünkü adam (Vahid) hiç kulübede kalamıyor ki. Ve hep haklı olduğunu savunarak tepki veriyor…

bahaddingunes@spormaraton.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
02Ara
24Kas

DEĞİŞİMİ GÖRDÜK!

10Kas

SADECE ÜÇ PUAN!

03Kas

EY VAHİD!

24Ekm

TRABZONSPOR HAK ETTİ!