EY VAHİD! - Bahaddin GÜNEŞ

EY VAHİD!


Bir sene öncesinde o kulüpte çalışmış Mustafa Akçay’ın Trabzonspor’u iyi tanıması avantaj olarak görünse de maçın nasıl bir hal alacağı merak konusuydu.

Maçın başlamasıyla daha çok topun arkasında olan takım Akhisar’dı. İyi savunma anlayışı ile Trabzonspor’a fazla oynama şansı vermedi. Hal böyle olunca da daha çok topla oynayan ekip ev sahibi Akhisar oldu. Trabzonspor ise oyun kurmakta zorlandı ve uzun toplarla pozisyon bulmaya çalıştı.

Dakikalar 23’ü gösterdiğinde Akhisar’ın bay golcüsü Gekas sahneye çıktı ve takımını 1-0 öne geçirdi.

Akhisar golden önce olduğu gibi golden sonra da Trabzonspor’un ataklarını kesip hızlı hücuma çıkma düşüncesinde idi. Ve 33. dakikada Mehmet Ekici’nin çok güzel şutu sonrası skor tabelasında 1-1 yazıyordu.

Ardından frikik kazanan Trabzonspor’da topun başına geçen Mehmet Ekici ikinci golüne çok yaklaştı. Daha sonra karşılıklı ataklarla geçen müsabakada Trabzonspor, kenarlarını kullanarak gol aradı ancak bunlar sonuç vermedi ve devre 1-1’lik skorla tamamlandı.

İkinci yarıda daha tempolu bir maç izledik. Bu yarıda Akhisar takımının bir şutu direkten döndü.

Trabzonspor’da Yatabare’nin kenarda beklemesine bir anlam veremedim. Böyle bir oyuncun var ve yedek bekletiyorsun. Hocayı da bazen anlamak gerçekten zor. Neyse ki Cardozo kaçırdığı net pozisyondan sonra yerini Yatabare’ye bıraktı.

Yatabare gibi, Akhisar’da da Mehmet Akyüz gibi bir oyuncunun oynayamamasına şaşırdım. Süratli ve driplingli bir oyuncuya sahipsin ve yedek bekletiyorsun. Ama iki fikre de saygı duymak lazım. İki hocamız en iyisini bilirler.

Maçın son anlarında Akhisar önemli bir pozisyondan yararlanamadı. Bu gol olsa Trabzonspor’da neler olurdu kim bilir. Ayrıca Cardozo ve Yatabare çift santrafor oynarsa, daha faydalı olurlar. Bunu birisi Vahid hocaya bunu söylesin.

bahaddingunes@spormaraton.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
02Ara
24Kas

DEĞİŞİMİ GÖRDÜK!

10Kas

SADECE ÜÇ PUAN!

03Kas

EY VAHİD!

24Ekm

TRABZONSPOR HAK ETTİ!