TRABZONSPOR HAK ETTİ! - Bahaddin GÜNEŞ

TRABZONSPOR HAK ETTİ!


İlk dakikalarda Lokeren takımı daha istekliydi ve ilk dakikalarda kalemizde yaşanan tehlikede kalecimiz Fatih topu iyi çıkardı. Daha sonraki 20 dakikalık bölümde Trabzonspor daha üstün oynamaya başladı. Trabzonspor daha çok sağ taraftan Mehmet Ekici, Yatabare ve Bosigwa ile ataklarını geliştirdi. Ve etkili olmaya çalıştı ama sol taraftan hiç gelmeyen bir Trabzonspor izledik.

27. dakikada Trabzonspor’un iki stoperi birbirine girince Lokoren, önemli bir pozisyon buldu ancak golü bulamadı.

Ligde kanat ortalarıyla ve kornerleriyle etkili olan Trabzonspor, bu maçta da en büyük kozu olarak düşünülüyordu. Ama bir türlü etkili olamadı. Rakip iyi savunma yaparak pozisyon vermedi.

33. dakikada yine bir korner topunda Trabzonspor etkili oldu ancak arzulanan o gol bir türlü gelmiyordu. 35’de gol diye ayağa kalktık ancak rakip kaleci Constant’ın şutunu çok güzel çıkardı.

42. dakika Yatabare’nin ortasında bana göre penaltı verilmeliydi. Çünkü rakibin eli açıktı. Bu pozisyonun bir dakika sonrasında Waris’in pozisyonu da penaltı kokuyordu ama hakem devam dedi ve ilk yarı golsüz sona ererken, oyun anlamında Trabzonspor’un rakibine oranla daha etkili olduğunu söyleyebiliriz.

Trabzonspor’un ikinci yarının başlamasıyla rakip kalede baskı kurması golün habercisiydi. Ve dakikalar 54’ü gösterdiğinde yine bir kornerden gol geldi. Bu dakikaya kadar orta alanda iyi işler yapan Mehmet Ekici’nin ortasında topa iyi yükselen Yatabare, Avni Aker’i karnaval alanına çevirdi.

60. dakikaya kadar iyi mücadele eden Trabzonspor, gittikçe birbirini tanıyan oyuncu grubu ile göze hoş gelen futbol oynamaya başladı.Özellikle Mehmet Ekici ve Zeki yavru günün öne çıkan oyuncuları oldular.

Orta alanda çok yorulan Mehmet Ekici, dışarı çıkınca müdafaa özelliği olan Salih Dursun bu görevi üstlendi. Ve 73. dakikada kornerden gelen ortaya iyi yükselen Yatabare, bu kez rakip savunmaya takıldı.

Zaman zaman etkili olan konuk ekip, 77’de tehlike geldi ancak kaleci Fatih yine gole izin vermedi. Cardozo’nun çok yorulduğu anlarda orta sahayı güçlendirme adına Sefa’nın oyuna dahil olması iyi bir hareketti. Constant’ta da yorgunluk belirtileri başlamıştı. Kondisyonu iyi olmadığı için kenara değiştirin derken, bu esnada gelişen Trabzonspor atağında Bosingwa’dan aldığı topa iyi vuran yabancı oyuncu durumu 2-0’a getiren golü kaydetti.

Netice olarak Trabzonspor galibiyeti hak etti. İyi mücadele ederek futboluyla da alkış aldı. 6 puanla grupta yeniden iddialı konuma gelen Bordo-Mavililer, Belçika’daki maç öncesi büyük moral yakaladı.

bahaddingunes@spormaraton.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
02Ara
24Kas

DEĞİŞİMİ GÖRDÜK!

10Kas

SADECE ÜÇ PUAN!

03Kas

EY VAHİD!

24Ekm

TRABZONSPOR HAK ETTİ!