SADECE ÜÇ PUAN! - Bahaddin GÜNEŞ

SADECE ÜÇ PUAN!


Hoca değişikliğini büyük ihtimalle yapacak olan Trabzonspor Konyaspor maçına hücum ağırlıklı bir takım ile çıktı orta sahadaki 3 oyuncu Mehmet Ekici, Özer ve Yusuf ile kuran ilerde tek forvet Cardozo ile gol arama düşüncesi ile sahada olan Trabzonspor, böyle olunca Konyaspor orta sahada daha kalabalık olunca kazandığı toplarla hücuma daha rahat çıktı.

Nitekim daha maçın başında Konyaspor ikili mücadelede sağ taraftan gelince sol bek tarafında kademede olmayan oyuncusu olmayınca Hasan Kabze'ye gelen topu Hasan Kabze’de gole çevirerek Konyasporu 1-0 öne geçirdi.

Trabzonspor’un sahaya öyle bir yayılışı var ki ne hücum ortasa haya ne de defans orta sahaya yakın olmuyordu. Alanları uzun şekilde tutmaya çalışan bir takim Allah’tan penaltı golü erken gelince biraz olsun rahatlar gibi oldular.

Maçın 18.dakikasında Cardozo’nın penaltı golüyle Trabzonspor maçtaki eşitliği yakaladı.

30.dakikada Cardozo-Salih Özer pas trafiğinde Yusuf yeteneğini konuşturarak 2 golü atıp takımına moral kazandırdı.

Trabzonspor Allah'tan öne hemen erken geçti ve moral olarak daha iyi olmaya başlayınca daha çok güven geldi ve hücuma çıkışlarda Yusuf ile özellikle etkili olmaya çalıştı.Konyaspor takımının daha çok pas yapması Trabzonspor’un işine yaradı ve kademelere daha erken müdahale etti, böylece topa sahip olması daha verimli oldu.

Ben şimdi Vahid hocaya soruyorum Yusuf ile ne takıntın vardı? Trabzonspor kaleye gidiyorsa Yusuf ile gidiyordu,neden Yusuf oynatmıyordu?

İlk yarı Konyaspor’un ağır tempo oyunu Trabzonspor’un işine yaradı ve ilk yarı Trabzonspor'un 2-1 üstünlüğü ile sonuçlandı.

2.yarıda aynı kadroyla çıkan iki takım vardı sahada ve daha maçın başında yine ilk devredeki gibi Trabzonspor ‘un sol bek tarafından açık verince. Konyaspor beraberliği sağladı Ömerali Şahin ile.

Her iki takımda 2.yarı tempolu oyunla sahadaydılar, açık futbol her iki takımda bir an önce sonuca gitmek için uğraşıyordu.

İki takımda mücadele verirken Konyaspor biraz daha ustun görünüyordu 70. dakikada Yatabare oyuna girdi ben yine üzerine vurgulayarak soyluyorum bu Yatabare nasıl kulübede olur anlamış değilim.

77.dakikada Trabzonspor klasik olması gereken oyun anlayışını gecikmiş, Bosiwgna’nın ortası Cardozo’dan guzel bir kafa vuruşu ile öne geçti.

77. ve 79. dakikalarda Mehmet Ekici'nin güzel şutları yan ve üst direkten döndü.

Trabzonspor'un bu maçta olması gereken 3 puanı aldı,gelecek  hocanın katkısıyla daha yukarılara çıkması için önemliydi. 

bahaddingunes@spormaraton.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
02Ara
24Kas

DEĞİŞİMİ GÖRDÜK!

10Kas

SADECE ÜÇ PUAN!

03Kas

EY VAHİD!

24Ekm

TRABZONSPOR HAK ETTİ!