TRANSFER ŞART!


Trabzonspor Derry City karşısına düşündüğüm gibi 4-2-3-1 dizilişi ile cıktı.

Rakip defans bloğunda çizgi olması Trabzonspor’un işini daha da kolaylaştırdı. Tek forvet olarak görülen Henrique’nin  duvar olması Trabzonspor’un orta sahadaki Adrian, Colman’a pozisyon yaratmasını kolaylaştırdı. Rakibin ortadaki merkez oyuncuların ağır olmasının avantajını, bordo-mavili oyuncuların iyi kullanmasını sağlıyordu. Böylece Trabzonspor Henrique’yi  dolaştırınca rakibin merkezindeki oyuncular da onunla gelince arkadaki boşluklara atılan ara toplara Colman, Adrian, Volkan ve Olcan daha da kolay pozisyona giriyordu; ama bunu Trabzonspor 20 dakikalık bölümde yaptı ve sonucu da zaten 2–0 getirdi. Sonra Trabzonspor bu skor rahatlığını iyi kullanmasını beklerken tam aksine nedendir bilinmez rakibe topu kaptırması ve hiç rakibin pozisyonu yokken defansın merkezindeki stoperlerin o kadar rahat pozisyon vermesi skoru 2-2’ye getirdi. Halbuki deneyimi Avrupa’da olmayan oyuncularla kurulu olan Derry Cityli oyuncular biraz olsun cesaretlendiler; ama dediğim gibi eğer Trabzonspor 2-0’dan sonra eğer pas yapsaydı ve topu ayağında daha çok olsaydı hem skoru erken farklı duruma getirebilirdi, ilk yarıda tarihi bir skor yakalayabilirdi; ama Trabzonspor 9 maçtır Avrupa’da galip gelememesi, biraz tedirginlik yaratır diye önemsemesi, gerginlik yaratıyordu oyuncular üzerinde.

Burada rakip zayıf, tamam sonuç güzel; ama sıkıntı şu iyi bir stoper, önlibero, sağbek, solbek düşünülmesi benim fikrimdir diye düşünüyorum. Gelen santrafor iyi olduğunu düşünürsek dediğim yerlere takviye şart ayrıca Trabzonspor sevgisini sahaya yansıtan Trabzonspor taraftarını desteğini vermesinden dolayı kutlarım.

Mustafa Akçay ilk maçında başarılı olmuştur; ama önünde uzun yol çetin bir mücadele olacaktır sabırsız olan taraftar basarılı bir sezon geçirmesi için çok şey isteyecektir bu da onu inşallah strese sokmaz. Basarılar Trabzonspor.

 

bahaddingunes@spormaraton.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
02Ara
24Kas

DEĞİŞİMİ GÖRDÜK!

10Kas

SADECE ÜÇ PUAN!

03Kas

EY VAHİD!

24Ekm

TRABZONSPOR HAK ETTİ!