TRABZONSPOR BİR MARKADIR! - Bahaddin GÜNEŞ

TRABZONSPOR BİR MARKADIR!


Mustafa Akçay Hoca, Lazio maçındaki defans ve orta sahada yapmış olduğu hatalardan ders alarak, takımını Fenerbahçe maçına iyi hazırlayarak ve futbolcularına  derslerini iyi çalıştırarak hazırlamıştı.Fenerbahçe’nin en çok etkili olduğu yerlere özellikle kanatlardan gelen Gökhan ve Caner’i kapattırarak Fenerbahçe’nin hücum gücünün asgariye indirmişti. Buna rağmen Fenerbahçe’nin maç içerisinde üç dört tane pozisyonu vardı. Bu da normaldir.Trabzonspor;ancak bu maçtan mücadele ederek puan alabilirdi.Trabzonspor, bu mücadelesiyle beraber final paslarında etkili olsa, hücuma hızlı çıkarken de kenarları Yusuf ile Olcan gibi hızlı oyuncuları iyi kullanabilseydi İstanbul’da galibiyet kaçınılmaz olurdu.

Mustafa Akçay’ı bu maç için kutlamak lazım.Sol bek Aykut bu maç için  iyi bir tercihti; çünkü Gökhan’ı kapatma açısından. Aykut’un solbek oynaması Olcan’ın daha ileride kendi mevkisinde daha başarılı oynaması olumlu yönde etki etti. Bosingwa ise zaten kalitesi ile oynadığı futbolla bir şey dememize gerek yok. Orta stoperlerdeki Giray ve Mustafa’nın uyumu bu maç içim artılarıydı.

Trabzonspor, yeni oluşan teknik heyeti ve yönetimi ile iyi yola doğru ilerliyor. Trabzonspor’da bilindiği gibi çeşitli kaoslardan geçiyor. Ünal Karaman ve Ali Kemal Başaran’ın ayrılışı, Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu basında devamlı şike olaylarını dile getirmesi Trabzonspor’a zarar veriyor ve Trabzonspor’u yıpratıyor.

Artık şehir Trabzonspor’a destek vermeli; çünkü Trabzonspor bu ülkenin bir markasıdır.Şehir Trabzonspor’la beraber vardır ve var olacaktır. Trabzonspor, artık önüne bakmalı  iyi futbol oynayıp taraftarını tribüne çekmelidir,futbola odaklanmalıdır, Trabzonspor bu ülkenin markasıdır. Taraftar Trabzonspor’a sahip çıkmalı bu tür kaoslardan kurtulup futbola bakmalıdır.

bahaddingunes@spormaraton.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
02Ara
24Kas

DEĞİŞİMİ GÖRDÜK!

10Kas

SADECE ÜÇ PUAN!

03Kas

EY VAHİD!

24Ekm

TRABZONSPOR HAK ETTİ!