TEMİZ MAÇ! - Bahaddin GÜNEŞ

TEMİZ MAÇ!


Fenerbahçe yeni bir hocası ile çalkantılı bir durumda Trabzonspor deplasmanına geldi ve Caner’in sakatlığı düzeldi bu moralle Trabzonspor karşısına çıktı. Trabzonspor ise eskiye göre daha sakin ve taraftarının maç öncesi olaylara hiç bulaşmadan sadece Trabzonsporu desteklemek için sahadaki yerini aldı. Trabzonspor’un taraftarının Onur’a yaptığı tezahüratlarda oyuncusuna sahip çıkmanın belirtisiydi.

Maça gelince daha ilk dakikalarda Constant’da gelişen atağı Caner’in kesmesi belki de ilk dakika  Trabzonspor ne kadar istekli oluşuydu; ama daha sonra 10 dakikalık bölümde top hep Fenerbahçe’deydi. Dakika 15’de Fenerbahçe’nin bir atağında ofsayti vermeyen yan hakeme Vahid hocanın bu kadar tepkili olması hiç hoş değildi. Bir hocaya bu tür hareketler yakışmaz. Trabzonspor önceki maça göre daha istekli ve ayağa pas yapma olgusunu kullanıyordu. Bu da Trabzonspor’un güvenli oluşu olduğunu belirtiyordu.

Trabzonspor’da Constant kaliteli ayağına top yakışan bir oyuncu. Yatabare, Waris kalite var; ama kondisyonları zayıf daha hazır değiller. Trabzonspor takım olarak hep kendi sahasında savunma yapınca Fenerbahçe’nin işine yaradı ve daha çok Fenerbahçe takımı oyunu yönlendiriyordu. 25 dakikalık bölümde kendi alanında olan bir Trabzonspor vardı; ancak yakalayacağı toplarla kontratak yapmak isteyen bir takım, diğer tarafta topa sahip olan bir Feerbahçe vardı..35. dakikada Waris ile net pozisyon bulan Trabzonspor’du. Trabzonspor’da Salih, Dieogo nerde Salih’de hep orda belli ki adam adam Vahid hoca vermiş Salih’i. İlk yarıda daha çok savunma yapan bir Trabzonspor, top ile oynayan Fenerbahçe vardı. İlk yarinin özeti buydu.

İkinci yarı Trabzonspor aynı oyun anlayışını kullanıyordu. Waris ve Yatabare ile 55. ve 57.dakikalarda iki net pozisyon buldu ve daha sonra Mehmet Topal ile net bir pozisyonda top Trabzonspor kalesinin direğinden döndü. Dakika 60 itibariyle Mehmet Topal ile net bir pozisyon yakalayan Fenerbahçe’idi.65. dakikada Sefa’nın müthiş asistini Yatabare zor olanı yaptı topu kale yerine auta attı. Ve maç bir o tarafa bir diğer taraftara gidip geliyordu. 68. dakikada Diego’nun pozisyonu auta gitti. Daha sonra her iki takımda çok risk yapmadılar oyunu kontrollü olmasına dikkat ettiler. Böyle bir Fenerbahçe yakalanmışken yenebileceğimiz bir maçı kaçırdık yani vasat bir maç seyrettik futbol adına derbiye yakışan bir oyun yoktu ve sonuçta başladığı gibi biten bir maçtı. Sadece iyi olan taraftarın takimini desteklemesi ve temiz bir maç olması.

bahaddingunes@spormaraton.com

YAZIYI PAYLAŞ!

Yorumlar / 1

YAZARIN SON 5 YAZISI
02Ara
24Kas

DEĞİŞİMİ GÖRDÜK!

10Kas

SADECE ÜÇ PUAN!

03Kas

EY VAHİD!

24Ekm

TRABZONSPOR HAK ETTİ!