TEK DEVRELİK MAÇ! - Bahaddin GÜNEŞ

TEK DEVRELİK MAÇ!


Lige verilen aradan sonra bana göre Trabzonspor iyi çalışmış. Maçın ilk devrelik bölümünde ofansif anlamda Trabzonspor 5–6 pozisyon bulmuş, kimisini beceriksizlik yüzünden atamadı diyebiliriz. Henrique, karşı karşıya kaldığı pozisyonda yanındaki Olcan’a pası atsa belki de maçın kırılma noktası olacak ve Bordo-Mavililer farka gidecekti.

Sivasspor’un defansta çizgi halinde olması, Trabzonspor’un pozisyon bulmasına katkı sağladı. Ama bu pozisyonlarda da Korcan Çelikay, farkı önleyen isimlerden birisi oldu.

İlk devre belki pozisyon olarak Trabzonspor golleri kaçırıyordu ama çok da pozisyona giriyordu.

Tempolu bir ilk yarı izledik.

Sivasspor, maçın ilk yarısında müsabakayı orta sahada kabullenip belki bir gol bulurum ümidiyle işini şansa bıraktı.

İlk yarıda tempolu bir Trabzonspor olmasına rağmen skor yoktu ancak şunu da söylemeden geçemem, Burhan’ın, Yusuf tarafından düşürülmesi penaltıydı.

İkinci yarıda oyunun genel anlamda kontrolü Sivasspor’daydı.

62. dakikada Mustafa Yumlu’nun oyundan atılışı, Henrique’nin dışarı alınması, Olcan’ın sol beke gelmesi Trabzonspor’un hücum gücünü azaltırken, Sivasspor’un direncini de arttırdı. Eksik kalan bir Trabzonspor karşısında Sivasspor, ikinci yarıda topa daha hakimdi. Belki de ilk yarıda Trabzonspor’un yaptığını ikinci yarıda Sivasspor da final paslarında beceriksiz olunca onlar da farkı kaçırdılar.

İkinci yarıda Trabzonspor’un en önemli pozisyonlarından bir tanesi de; Adrian’ın mükemmel bir şekilde Malouda’nın önüne attığı topta Fransız yıldız, çabuk davranabilseydi gol atma şansı çok fazlaydı.

İlk yarıda Trabzonspor, ikinci yarıda da Sivasspor farklı kazanabilirdi.

Sonuç olarak belki Trabzonspor sahasında kazanamadı ama 1 puan, Bordo-Mavililer için önemli bir puan. (Bu karşılaşma için)

Not olarak düşülmesi gereken bir ayrıntı varsa o da; iki kaleciyi tebrik etmek gerektiğidir.

bahaddingunes@spormaraton.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
02Ara
24Kas

DEĞİŞİMİ GÖRDÜK!

10Kas

SADECE ÜÇ PUAN!

03Kas

EY VAHİD!

24Ekm

TRABZONSPOR HAK ETTİ!