TEBRİKLER ÇOCUKLAR!


Bana göre 2 lig maçında iyi oynamayan Trabzonspor’da gün geçtikçe takım olgusu oturmaya başladı. Ama sadece mücadele etmeyi benliğine yerleştirdi. UEFA’da ilk maçında deplasmanda Ukrayna temsilcisi Metalist ile karşılaşan Bordo-Mavili ekip, sahaya Fenerbahçe maçının onbirinde iki değişiklik yaptı ve maça Papadopulos ve Cardozo ile başladı.

İlk 10 dakikalık bölümde Metalist takımı önde baskıyı benimseyen bir anlayışta olurken, Trabzonspor ise dirençli mücadele ediyordu. Trabzonspor, 25. dakikada kornerden gelen topu iyi takip eden Constant ile 1-0 öne geçti. Dediğim gibi Trabzonspor’da kalite var, uyum sorununu da atlatılınca takım daha iyi olacak. Her şeyden önemlisi Sefa, Salih, Medjani’nin mücadelesi, Constant ve Waris’in tekniği gerçekten Trabzonspor’a büyük yarar sağlıyor. Bir tarafta mücadele edecek oyuncular, diğer tarafta klas oyuncular Trabzonspor’un bu sezon güzel işler yapacağına işaret ediyor.

Bir de şu aralar Cardozo değil de Yatabare oynasa diye düşündüm. Çünkü Cardozo tam hazır değil. Belki Yatabare daha etkili olur. En azından benim kanaatim böyle. Tabi ki Cardozo daha kaliteli ama antrenman eksikliği olduğunu düşünerekten söyledim. Devrenin son 10 dakikasında hücüma çıkarken kaptırdığımız toplar kalemizde tehlike yaratsa da Onur bu pozisyonlarda gole izin vermedi. İlk yarıyı 1-0 önde kapatan Trabzonspor’da en verimsiz oyuncu bana göre Cardozo oldu. En etkili ismi ise Constant oldu.

İkinci yarıya iyi başladık ama Sefa’nın yakaladığımız net pozisyonda panik yapması nedeniyle ikinci golü bulamadık. Constant’la yakaladığımız bir pozisyonun hemen peşinden golü yememiz, çok üzücüydü çünkü hiç rakip gol yapamaz derken golü buluyordu.

60’da Cardozo-Yatabara değişikliği doğru ama 50-65 dakika arasında top hep Metalist takımındaydı. Demek ki top ayağında tutmak önemli. Ancak Trabzonspor değil de ev sahibi bunu yaptı.

70. dakikada yapılan Salih-Mehmet değişikliği bana göre geç kalınmış bir değişiklikti. Daha önce yapılsa daha iyi olurdu diye düşünüyorum. Çünkü orta sahada topa sahip olmamız önemliydi.

Ve şunu belirtmekte yarar görüyorum ki Cardozo değişikliğinde oyuna dahil olan Yatabare, güzelbir asist yaptı. Papadopulos’un son dakikada kaydettiği golle maçı kazandık ve haklı bir galibiyet aldık diyebilirim. Geçen sezon da UEFA’ya iyi başlamıştık. Bu sene de iyi başladık. Tebrikler çocuklar…

bahaddingunes@spormaraton.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
02Ara
24Kas

DEĞİŞİMİ GÖRDÜK!

10Kas

SADECE ÜÇ PUAN!

03Kas

EY VAHİD!

24Ekm

TRABZONSPOR HAK ETTİ!