SİNYAL KÖTÜ! - Bahaddin GÜNEŞ

SİNYAL KÖTÜ!


Ayrıca Beşiktaş maçında Trabzonspor’un ilk devrede oynadığı baskılı futbolu yansıtan futbolcuların bu maçta da sahaya çıkması da Colman, Adrian ve Malouda gibi deneyimli oyuncularla sahaya çıkan Trabzonspor, orta sahadaki hakimiyetini sağlamak için Rizespor’un baskılı futbolunu da göz önüne alarak, hızlı hücumlarla 3-4 tane net pozisyon buldu. Bunları Adrian, Emre ve Malouda ile harcaması Trabzonspor adına beceriksizlik mi desek talihsizlik mi desek ne desek yeridir.

İlk yarıda Trabzonspor pozisyon bulurken, Rizespor hücuma fazla oyuncu ile çıktığı için defansında açık veriyordu; ama Trabzonspor bunları değerlendiremedi. Trabzonspor’un en önemli dezavantajı, Malouda’nın Kadir Keleş’e yardım etmeyişi idi. Rizespor bu kanattan etkili oldu. İlk yarıda Trabzonspor, belki pozisyon buluyordu ama cılız pozisyonlar buluyordu. Özellikle ilk yarıda iyi oynamayan Malouda, sakatlanarak oyundan çıkmak zorunda kaldı. Trabzonspor’da Colman ileriye çıkınca, LuaLua bu açığı iyi değerlendirdi. İkinci yarı ise Trabzonspor daha etkili olur diye beklerken, Rizespor’un 5 tane pozisyon bulduğunu gördük. Rizespor’un baskılı futbolunun tek nedeni, Trabzonsporlu oyuncuların sahada yardımlaşmamasından kaynaklanıyordu. İkinci yarıda bu kadar kötü bir Trabzonspor olacağını aklımın ucundan bile geçirmemiştim. Trabzonspor, alanlarda kopukluklar yaşadı. Trabzonspor gibi bir takım Rizespor’a 7-8 tane gol pozisyonu veriyorsa ve buna engel olunamıyorsa, bir yerlerde sıkıntı var demektir. Sanki Trabzonspor’daki bütün futbolcular kendi havasında. Rizespor bu maçta galibiyeti kaçırmıştır, 

Trabzonspor için ise iyi sinyaller yok!  Umarım Mustafa Hoca, bu maçı oyuncularına izleterek eksikliklerini gösterir.  Trabzonspor’un ikinci yarıda hiç pozisyon bulamaması gerçekten Trabzonspor gibi bir takıma yakışmadı. En önemli olaylardan bir tanesi de, Trabzonspor, kenarları kullandığı sürece pozisyon bulabiliyor. Trabzonspor açısından bu maçın inanılmaz kötü bir maç olduğunu söylemek gerekir.  

 

bahaddingunes@spormaraton.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
02Ara
24Kas

DEĞİŞİMİ GÖRDÜK!

10Kas

SADECE ÜÇ PUAN!

03Kas

EY VAHİD!

24Ekm

TRABZONSPOR HAK ETTİ!