DOĞRU HAMLELER ÜÇ PUAN GETİRDİ!


Trabzonspor, Colman’ın eksikliği haricinde takım kadrosunda fazla değişiklik yapmadan sahaya çıktı. Her şeyden önce Trabzonspor takımı iki yıldır beraber oynayan bir takım. Ama maalesef uyumu yakalayamayan, iyi oynayamayan, futbol olarak tatmin etmeyen bir görüntüsü vardı. Taraftarın da maça gelmeyişi, iyi oynayamamanın verdiği bir etkendi.

Maça gelince, 20 dakikalık bölümde Trabzonspor, Henrique ve Zokora ile önemli pozisyonlar bulsa da bunları değerlendiremedi.

İki takım da fazla agresif olmayan, topu kim kazanırsa oynamaya çalışan bir anlayış içerisindeydi. Hal böyle olunca temposuz bir maç görüntüsü vardı. 31’de rakip golü buldu. Bu dakikada Zeki’nin attığı golde belki top çok iyi yere gitti ama maalesef Zeki şutu atarken, bu oyuncuya hiç bir baskı yoktu.

Trabzonspor golü yedikten sonra sanki maç bitiyormuş gibi geriden şişirme toplarla bir an önce golü bulmak istiyordu. Halbuki dakika henüz 33, daha 57 dakikalık bir bölüm var. Neden topu pas yaparak, ikiye bir verkaçlar yaparak, kenarları kullanarak gol aramaya çalışılmıyor?

44. dakikada Malouda’nın penaltıdan attığı golle beraberliği yakalayan Trabzonspor, ilk yarıda skoru dengeye getirirken, maalesef Antalyaspor’un orta sahasını geçemiyordu. Yani Antalyaspor’un kalabalık oluşu, Trabzonspor adına dezavantajdı.

İkinci yarının ilk 10 dakikalık bölümde dengeli oyun devam ederken, Mustafa Hoca ilk hamlesini yaptı ki bana göre iyi bir hamleydi. Aykut’u oyundan alıp Emre’yi oyuna sokması, pozisyon üretebilmeleri anlamında önemli bir hamleydi. Daha sonra 72. dakikada Adrian’ın da oyuna girmesi, bana göre doğruydu. Belki taraftar, berabere giden maçta “Santrafor çıkarılır mı?” diye tepki vermiş olabilir ancak bana göre bu yanlış değildi. Çünkü Antalyaspor’un orta sahada kalabalık oluşunu Mustafa Hoca’nın bu hamleleri yıkacaktı. Emre Güral, Adrian, Maloda gibi oyuncuların teknik kapasitelinin iyi oluşu, Olcan’la Yusuf’un katkılarıyla daha çok pozisyon bulunmasını sağladı. Zaten bakarsak da 70. dakikadan sonra da Yusuf’un, Olcan’ın kanatlardan getirdiği ortalarla Trabzonspor pozisyonlar buldu.

Mustafa Hoca’nın hamleleri doğru, alınan 27 puan ilk yarı itibariyle bana göre başarılı. Ama maalesef şunu da söylemekten vazgeçmeyelim. Taraftarın neden katkı yapmadığını herhalde anlamamız gerekiyor. Trabzonspor’un tempolu oynayamaması, hırslı olamayışı, baskıyı önde kuramaması, oyun temposunun isteksiz ve düşüş oluşu takımın dezavantajlarındandı. Ama mevcut kadro bu, bundan fazlasını beklemek doğru olmaz.

Sonuç olarak Trabzonspor, yine dediğim gibi en az 3-4 nokta transferlerle ikinci yarıya iyi hazırlanıp daha zevkli futbol izletmesini ümit ediyorum.

bahaddingunes@spormaraton.com

YAZIYI PAYLAŞ!

Yazıyı Yorumla

Yorumlar / 1

YAZARIN SON 5 YAZISI
02Ara
24Kas

DEĞİŞİMİ GÖRDÜK!

10Kas

SADECE ÜÇ PUAN!

03Kas

EY VAHİD!

24Ekm

TRABZONSPOR HAK ETTİ!