EĞİTİM Mİ FUTBOL MU? - Sedat ALTINTAŞ

EĞİTİM Mİ FUTBOL MU?


Günümüzde futbol oyunun yeri kuşkusuz tartışılmaz. Futbol dünyayı saran bir yapıya bürünmüştür. Futbol bir tutku olmuştur. İnsanlar futbolla yatıp futbolla kalkıyorlar. Özellikle çocukların hayalini futbolcu olmak süslemektedir. Kimi Ronaldo kimi Messi kimisi Drogba kimisi Arda Turan. Ama unutulan bir şey var futbolcu olmak göründüğü kadar kolay değil. Öyle olsaydı ortalık futbolcudan geçilmezdi.

Eğitim konusuna gelince bence futboldan daha önemli bir konudur. Çünkü futbolcu olmanın garantisi yoktur. Fakat iyi bir eğitim alan çocuk gelecekte iyi yerlere gelecektir. Fakat çok iyi futbol oynayan bir çocuk gelecekte futbolcu olamayabilir. Kendimde örnek verecek olursam üniversite okumak o kadar cazip değildi. Futbol oynarken daha popülerdim. Ne zaman ki futbolu bırakmaya yaklaştım o zaman üniversite okumanın önemini anladım.Çünkü futbolu bırakınca antrenör olacağınızın garantisi yok. Ama üniversiteyi bitirip KPSS’yi kazanınca öğretmenliğe geçiş yaptım. Simdi hem öğretmen hem antrenörlüğü beraber bir arada götürüyorum.

Asil önemli olan futbol ve eğitimi bir arada götürmektir. Son yıllarda bunu yapan futbolcu sayısında artış vardır. Kimi mühendisliği bitirmiş, kimi spor akademisini. Ama en güzeli spor akemisini bitirip futbolu bıraktıktan sonra antrenör olarak hayatına devam etmek. Ben spor yapan öğrencilerime her zaman eğitimin birinci planda olduğunu söylüyorum. Eğitim sonra futbolcu. Umarım yazımı okuyan sporcu kardeşlerime bir nebze yardımcı olmuşumdur. Sevgilerle.

sedataltintas@spormaraton.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
31Ekm

FUTBOLDA DİSİPLİN!

12Haz

DÜNYA ŞAMPİYONLUĞUNA DOĞRU!

22Nis

LİGİN SONU GÖRÜNDÜ!

19Ara

EĞİTİM Mİ FUTBOL MU?

10Ekm

FUTBOLCU OLMAK!