ZORDA OLSA 1 PUAN! - Kamil ANAHAR

ZORDA OLSA 1 PUAN!


Maç öncesi  yaşanan hakem polemiği ve  Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun ‘Takımı sahadan’ çekerim beyanları  Fenerbahçe ile Trabzonspor ezeli rekabetinin önüne geçti çoktan bile.

Hacıosmanoğlu’nun söylemlerine TFF ve Fenerbahçe yönetimleri tarafından cevaplanması son yıllarda futboldan uzaklaşan ve değeri düşen bu oyunun üstüne daha beter tuz biber ekmedi değil.

Trabzonspor sahaya tedirgin çıktı. Ev sahibi takımın baskısı kırıp önde topu tutarak kontra atağa çıkmak iç güdüsüyle Saraçoğlu’ndaki bu görüntüsü ilk 45 dakikada kalesinde karambol pozisyonları gördü. İstanbul ekibinin bu pozisyonlarında kaleci Hakan Arıkan başarılı kurtarışlar yaptı.

Fenerbahçe genelde sol kulvardan geldi Trabzonspor kalesine. Salih Dursun bu bölgede neredeyse üçe bir kaldı. Özer ve Sefa geriye pek yardım etmedi. Bunu gören Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal 35’de Sefa’yı oyundan aldı ve yerine İshak’ı koydu.  Yusuf ise sağ alana kaydı. Trabzonspor ilk 45 dakikada Fenerbahçe kalesinde tek bir pozisyon yakaladı. O  da  kazanılan serbest atışı kullanan Mehmet Ekici’ nin sert şutunu kaleci Volkan son anda önledi. Orta alanın göbeğinde yani  ön liberoda görev yapan takımın çıkışında 2 kritik top kaptırdı  bu atakları Fenerbahçe oyuncuları yararlanamadı.

4-3-2-1 ile düzeninde sahaya yayılan Trabzonspor orta alandan 3. Bölgeye top çıkaramayınca kalesinde baskı gördü. Bunun üzerine hamle yapan Yanal, Belkalemi oyuna alınca Karl orta sahaya çıktı. Ancak  orta alanda tüm topları  ev sahibi takım kazandı. Fener’de Egemen ve Alves en rahat maçlarından birini çıkardı. Çünkü Fener savunmasını rahatsız eden yok gibiydi.

Trabzonspor galiba bu kadar eziyet çekmemişti İstanbul’da. Her iki takımda tüm kozlarını kullandı.  Zar zor bir puan.  Trabzonspor önce Allah'a sonra kaleci Hakan'a dua etsin.

 

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
18May

NERESİ DOĞRU Kİ!

14May

HAKAN ARIKAN FARKI!

20Nis

İKİ PERDELİK OYUN!

03Mar

IZDIRAPSON!

24Şub

DAHİ ERSUN!