IZDIRAPSON!


Trabzonspor ne pas yaptı, Ne geniş alana yayıldı, Ne kenarları kullandı. Orta sahada ne yaptığını bilmeyen bir anlayış içindeydi, Yeni teknik direktör Yılmaz Vural’ın Karabükspor’u daha iyi pas yaptı, kenarlardan gelen bir deplasman

Trabzonspor ne pas yaptı, Ne geniş alana yayıldı, Ne kenarları kullandı. Orta sahada ne yaptığını bilmeyen bir anlayış içindeydi, Yeni teknik direktör Yılmaz Vural’ın  Karabükspor’u daha iyi pas yaptı, kenarlardan gelen bir deplasman takımı sahanın her yerinde vardır.

İnanın, Türk futbolunda en rahat bölgede savunmadır bence, Trabzon insanın yapısı da savunmaya yöneliktir. İster inanın isterseniz inanmayın, dün gece Avni Aker’in tribünlerinden 4 genç indirin sahaya onlara Bordo-Mavi forma giydiriniz, sağbek Fatih Atik, sol bek İhsan Doğan, ve Sefa Yılmaz’dan bir gömlek daha fazla oynar, Hiç olmazsa yüreğiyle oynar. Maçtan önceki bir  yazımı buraya almak istiyorum.

“Trabzonspor ile Karabükspor maçını Trabzon Gazeteciler Cemiyeti”nden izleyeceğim, Bu soğukta Fatih Atik- İshak Doğan ve Sefa Yılmaz gibi alt yapısı eksik oyuncuları izleme eziyetine katlanmak istemiyorum, 33 yıllık meslek hayatımda oyuncu kadrosu en zayıf ekip. Yine de sonuç Trabzonspor açısından iyi olur dileğimle. Yoksa Trabzonspor Yanardağı patlayabilir, Etrafa saçılacak olası lavlar, önce başkan Hacıosmanoğlu sonra teknik direktör Ersun Yanal ve bazı futbolcuların üzerine düşebilecek gibi bir hissiyat var içimde, Kısmetse tersi olur diyorum.”

İlk 45 dakikada dediklerim oldu. Trabzonspor’un orta sahasında rakibi karşılayacak ve durduracak oyuncu yok. Son transfer olarak Aytaç var.  Ne yapıyor ben anlaşım değilim… Karabükspor halı sahada bile rakip bölgeye bu kadar rahat gitmez.. Yani, kesici yok. Karşılayıcı yok. Orta sahada sanki “ ÇAMLICA KIZ FUTBOL TAKIMI” oyuncuları var.  Geriye dönüş sıfır, giden geri gelemiyor. Özer ve Erkan sahada yok gibi. Mehmet ise topla fazla oynuyor. Mehmet için parantez açmak istiyorum, Mehmet, Son yıllarda hem Trabzonspor’da hem de Türk futbolunda yine en iyi  gollerinden birini attı. Atılışı, vuruşu ve estetik bakımından. Konuk takım ise çok diriydi.

Trabzonspor çok dağınıktı. Napoli yorgunluğu ilk 45 dakikanın son 20 dakikasında ortaya çıktı.  Atılan golden sonra kalesinde iki gol gören ev sahibi Bordo-Mavili takımın bu mevcut kadrosuyla yapacağı fazla bir şeyi yok bana göre.

Şenol gitsin, Mustafa Akçay gitsin, Tolunay  gitsin, Hami gitsin, Mustafa Yumlu gitsin, bunlardan bir şey olmaz, gelecekler bunlardan daha iyidir, - Trabzonspor bakmayın 3-2  kazanmasına –  3 duran top atışından  harika vuruşlarla  Mehmet Ekici.. 2, yarıda harika bir Mehmet Ekici Trabzonspor’u ipten aldı.

 

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
18May

NERESİ DOĞRU Kİ!

14May

HAKAN ARIKAN FARKI!

20Nis

İKİ PERDELİK OYUN!

03Mar

IZDIRAPSON!

24Şub

DAHİ ERSUN!