KALKAVAN BÖYLE İSTEDİ! - Kamil ANAHAR

KALKAVAN BÖYLE İSTEDİ!


Trabzonspor atıyor ama savunması yiyor. Sağbekte Salih Dursn’un slo kenarda İshak’ın ıanaılmaz ıkı hatasıyla kalesınde goller gören Trabzonspor’un ılk golunde Erkan Zengın’ın uyankılıgı 2. Golde ıse  Sıvasspor kalecısı Ertugrul’un buyuk hatasını affetmeyen Yatabare  vardı.

Hele İıshak’ın kaleye doğru tpou stop etmesı buyuj bir temel egtım eksıklıgı olamlı. Kucuk yasta hocalar sunu der’ Topu kaleden uzak tut. Çevre kontrolunu iyi yap.’’ Diye Bu genç oyuncun ofasnıs olarak var ama defansıf yonu çk ayıf bence Trabzonspor gibi büyuk takımında oynamanın ne olup plmadığını henuz ıdrak edemeıs Ishak. Garantı oynak dite bir kural olmalı. İshak’ın bunu beynıne koymalı.

Kendi alanında hazırlık pasları yaparak sağ ve sola kenarlara uzun toplar kullanan Trabzonspor ilk yarıda bu göruntusunden iyi sonuc çıkaramadı. Özellıkle Erkan Zengın’e atılan uzun toplarla bu oyuncu bir türlü topla istediği gibi buluşamadı. Trabzonspor’da adeta padişaj gibi oyuncular var. Bunlar topu kazanmak yerine ayaklarına  bekliyor. Kaptan Özer , Kevin Mehmet Ekıcı gibi.

Maçın kırılma noktası ise maçın hakemi Mete Kalkavan’ın Salih Dursun’a gösterdiği kırımızı kart oldu. Kalkavan bana göre çok ağır bir karar verdi. Eğer bu hakem  aynı kartı İstanbul’da gösterebilsen ben onu yanaklardan öperim. Bu andan itibaren Bordo-Mavililer oağan olarak kendi bölgesinde kaldı. Başka çaresi de yoktu. Eksik oynamak kolay değildi. Son 40 dakikada kontrollü oynamak zorunda kalan ev sahibi takım idi. 120 dakikada yenilen gol  Ersun Hoca’nın müdahele edeceği bit vaka olmamalıydı. Çünkü Trabzonspor’da lider oyuncu yoktu. Bu anda maçı penaltı getiremeyen 10 kişidir. Sefa gibi oyuncuya 4 milyon Euro verip Mustafa Yumlu’yu takımdan uzaklaştırmak için her türlü numarayı çevirenler ettiklerinin karşılığını buluyor. Burada sadece yönetimin değil Sayın Yanal’ın da vebali vardır. Trabzonspor kupadan elendi. Başkan 6 ay ceza aldı.  Bu hafta Divan seçimi yapılacak. Trabzonspor’un geleceği ise çok karanlık.. Milyon Eurolar harcanıyor 2 kenar bek bulunamıyorsa olacak budur. Şunu da unutmayalım. Fenerbahçe maçında çok yorulmuştu bu takım. Sivasspor kalecisine yapılan ise üzücü bir olay.

 

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
18May

NERESİ DOĞRU Kİ!

14May

HAKAN ARIKAN FARKI!

20Nis

İKİ PERDELİK OYUN!

03Mar

IZDIRAPSON!

24Şub

DAHİ ERSUN!