YALAN RÜZGARI ESMEYE DEVAM EDİYOR!


Bırakın Avrupa,Dünya Şampiyonaları veya Olimpiyatları , saygın turnuvalarda bile başarılı olamamayı adet edinmiş olan Eyüp Efendi katıldığı sıradan turnuvaları ve oradan aldığı tenekeden madalyaları " Avrupadan 5 madalya kazandık " gibi süslü kelimelerle sunup , boks kamuoyunun gözünü boyamaya çalışıyor.
 
Boks Federasyonunun resmi sitesine, yukarıda bahsettiği haberi koyan derin (!) boks bilgisi ile yorumlayan Eyüp Efendi'nin yalan yanlış bilgilerle nasıl boks camiasını kandırdığını anlamak için, Avrupa Boks Birliğinin ( EUBC ) resmi internet sitesi olan  " eubcboxing.org " a girin. Bu sitedeki haberler arasında yer alan 9 Şubat tarihli " The 59th BOCSKA ISTVAN " Turnuvası ile ilgi haberi açın orada çok ilginç bir şey göreceksiniz. Şöyle ki, 60 kg, 64 kg, 69 kg ve 81 kg da A ve B grupları olarak sporcuları sınıflnadırmışlar ve 2. sınıf olarak (B grubu) belirledikleri katılımcıların kura tablolarını 61 kg, 65 kg, 70 kg ve 82 kg olarak düzenlemişler. Eyüp Efendi'nin açıklamasına göre " 19 ülkeden 150 " sporcu yalanı A sınıfı tablosu incelendiğinde, 20 ülkeden 105 sporcu gerçeği ile ortaya çıkıyor. 
 
Eyüp Efendi'ye göre Dünya nın en iyi sporcuları ile karşılaşan takımımızın yer aldığı bu turnuvaya katılan 105 sporcunun 31 tanesi ev sahibi Macaristan dan dı. Türkiye ise katıldığı 7 sporcu ile (A kategorisi) 2. sırada yer alırken,
- 2 sporcu ile katılan Hırvatistan,
- 4 sporcu ile katılan İngiltere,
- 5 sporcu ile katılan Kazakistan nın bile altında yer bularak takım halinde 7. olabiliyordu.
 
Sporcularımızın müsabaka yaptığı ülkeleri ve neticeleri irdelediğimizde Eyüp Efendi'nin yalanı daha da belirginleşiyor.
 
Şöyle ki,
Esas turnuvaya katılan 7 sporcumuz dan sadece 4 ü ilk turda elenirken 56 kg da Gabek GERMAKHANOV ; 2 Macar ve 1 Mısır gibi büyük boksörleri (!) yenerken yine çok çok önemli Moğol boksöre yeniliyor. 75 kg Erol ÖZKAL, Beyaz Rus ( çok önemli tabi !! ) boksörü yenerken, Azeriye yeniliyor.91+ kg da Ali Eren DEMİREZEN, Gürcü ve Israil gibi dünya sıralamasında yeri (!!) olan sporcuları yenerken Macar'a yeniliyor.
B kategorisindeki neticeler ise daha da ilginç.;
61 kg da Volkan GÖKÇEK, Israil liyi yenip, Macar boksöre yeniliyor ve de 3. oluyor. 70 kg da Hüseyin KARSLIOĞLUMacar ve Mısır boksörleri yenip Hırvat boksöre yeniliyor ve 2.oluyor. 82 kg da Cem KARLIDAĞ Mısırlı sporcuya yeniliyor.
Böylesine utanç veren bir tabloyu başarı gibi pazarlamaya çalışan Eyüp Efendiye şu soruları soralım;
 
1) Sıradan bir turnuva olan " Macaristan " Turnuvasının nasl Dünya nın saygın turnuvası diye adlandırıyor ve " Avrupadan 5 madalya " komik başlığı altında pazarlıyorsun ? 
 
2) 105 sporcunun (ki bunların 31 i ev sahibi ülkeden) katıldığı bu turnuvaya nasıl "150 sporcu" diyebiliyorsun ?
 
3) B sınıfı diye adlandırılan 61 kg, 70 kg ve 82 kg da niçin Türk sporcuların katılmasına müsade ediyorsun ?
 
4) Bu sporcular şuan da Türkiye nin elit sporcuları niçin bu yavrularımızı 60 kg da, 69 kg da ve 81 kg da normal şampiyonada dövüştürmüyorsun ?
 
5) Sporcularımızın karşılaştıkları rakipleri için federasyonun resmi sitesinde " Dünya nın en iyi sporcuları " demişsin. Karşılaştığımız sporcular ;
Macar, Israil, Gürcü, Mısırlı, Hırvat, Moğol, Beyaz Rus, Azeri, bunlar mı Dünyanın en iyi sporcuları ?? Eğer bunlar Dünya nın en iyi sporcuları ise Kuba, Rusya, Özbek, ABD, Kanada, Tayland v.s. gibi ükelerin sporcuları ne ? kaldı ki bu çakma (!) Dünya nın en iyi sporcuları arasında yer alanlara bile yenilmişiz.
 
YALAN YALAN YALAN 
NEREYE KADAR...

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
16Haz
29Nis
25Mar

TÜRK BOKSUNDA BİR İLK!

16Şub

EYÜP EFENDİ PANAYIRI!

03Haz

ÇIK ORTAYA VE CEVAP VER!