EYÜP EFENDİ PANAYIRI!


Dünya Boks Birliği (AIBA ) tarafından düzenlenen, "Profesyonel Boks Müsabakaları" nın 75 kg Dünya Şampiyonluk Ünvan " müsabakası, halihazırdaki Şampiyon sporcumuz Adem Kılıçcı ile Rus rakibi Artem Cheboratov arasında 6.2.2016 tarihinde İstanbulda yapıldı.
Kazanan sporcunun, "Olimpiyatta Seri Başı " olup, madalya şansını önemli ölçüde artıracağı bu maça, sporcumuz Adem " Federasyonun sebeb olduğu problemlerden dolayı" iyi hazırlanamadı ve daha önceleri 3 defa yendiği rakibine kaybetti.

Adem, senin Boks Sporunun yanından dahi geçmediğin 2004 yılında kategorisinde Dünya 2. si olarak başlattığı başarılı Uluslararası performansını, katıldığı her şampiyonalardaki dereceleri ve 2007 Dünya Büyükler 3. Lüğü ve 2008 Pekin Olimpiyatındaki başarısı ile ( Sahi, o zamanlar sen neredeydin!!!!) göstermiş bir sporcumuzdur.
2010 yılında türlü ayak oyunları ile Federasyona gelmenden sonra, ne hikmetse bir türlü sevemediğin bu aslan yürekli yavrumuz, başarılarına devam etmiş, 2012 Olimpiyatlarına katılmış ve sözde AIBA üyesi olan senin gözünün önünde hakkı yenerek Olimpiyat madalyası çalınarak 5. Olmuştur.
AIBA'nın Profesyonel Boks Müsabakalarında, Federasyonun Kadın Doğum Uzmanı Doktorunun (!) verdiği ağrı kesici ilaçta (!!) bulunan yasaklı maddelerden dolayı günahsız bir şekilde ceza alan Adem, haklılığını ispat için maddi ve manevi tüm imkanları ile yurt içi ve yurt dışında mücadele verirken, bu işin sorumlusu Federasyondan " tık" çıkmamıştır.
 
Tertemiz bir insan ve sporcu olan Adem, tüm yalnızlığına rağmen aklanmış olmasına rağmen, bırakın takdir edilmeyi, kendi yaptığı harcamaları bile Federasyondan tahsil edememiştir.
 
Tüm bunların yanısıra, bu müsabakadan önce Adem'e yabancı partnerlerle çalışma şansı sağlanmadığı gibi Mustafa Koçinoğlunun  Tüm masraflarını kendisinin karşılayacağı Polonyalı(Av.2 cisi) Beyaz Rus ( Dünya 3.sü ) Sporcularla Polonyada yaptıracağı çalışmayada müsaade edilmemiştir.
 
Bu müsabakaya ne kadar ehemmiyet verdiğin zaten,
- Ring Sunuculuğunu, düzgün Türkcesi, en az bir yabancı lisanı ve boks hakkında birikimi ve bilgisi olan elit bir  uzmanın yerine, mükemmel karizması (!!) ve şahane dil bilgisi ile harikalar (!!) yaratan Şöförünü görevledirmekle
- Rus Sporcunun köşesinde aralarında Şu an Rusyanın Başantrenörü olan Dünya ve Olimpiyat eski Şampiyonu Leibziak ın da bulunduğu 7 antrenöre karşı, Ademin köşesinde 2 antrenör ve bir TV Dizi Oyuncusu (Yanlış anlamadınız TV Dizi Oyuncusu) çıkartmakla gösterdin.....
 
Şu ana kadar her suçlamadan kaçtın , cevap vermedin. Ama bu seferki çok çok önemli. Zira ortada Türkiyenin Olimpiyatta alacağı bir madalya şansının minimuma indirilmesi var.
 
Hiç kaçma, cevap ver...

- Senin Federasyon Başkanı olmandan 6 yıl evvel Dünya Şampiyonalarından madalya almaya ve Olimpiyatlara katılmaya başlayan Adem ile yıldızının barışmadığı ( senin tabirin) doğrumudur?
 
- Sebebi nedir?
 
- Federasyonun Kadın Doğum Uzmanı Doktorunun Bayanlar için kullanılan ağrı kesici ilacı aldığı için hiç bir günahı olmadığı için ceza alan Adem için ne yaptın?
 
- Uluslararası kurumlara yapılan itirazlar, avukat ücreti v.s. İçin para ödedinmi?
 
- Bu kuruluşlara ve avukatlara Adem kendi cebinden para ödedimi?
 
- Bu paraları Genel Müdürlüğün talimatına ve MECBUR OLMANA rağmen Ademe ödememendeki sebep onun moralini bozmak mıydı?
 
- Ademin Türkiyede rakibi olmadığı aşikar. Bu önemli müsabaka öncesi niçin Ademe yabancı partnerlerle çalışma ayarlamadın?
 
- Tüm Masrafları Mustafa Koçinoğlu tarafından karşılanacak olan ( Koçinoğlu nun Boks için yapacağı fedakarlıkları iyi bilirsin !! ) Polonyada yabancı sporcularla yapılacak olan çalışmalara niçin müsaade etmedin??
 
- Bu müsabakayı Şöförünle, köşeye çıkarttığın TV Dizi Oyuncusu ile PANAYIRA çevirdiğn için hiç utanmıyormusun??

İNŞALLAH BU SORULARI CEVAPLAMAKTAN KORKMAZ VE KAÇMAZSINNNNN

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
16Haz
29Nis
25Mar

TÜRK BOKSUNDA BİR İLK!

16Şub

EYÜP EFENDİ PANAYIRI!

03Haz

ÇIK ORTAYA VE CEVAP VER!