SKANDALLAR DEVAM EDİYOR!


Türkiye Gençler Boks Şampiyonası, 3-10 Şubat tarihleri arasında Trabzon da yapıldı.67 İlden 437  sporcunun katıldığı bu Şampiyonaya da, sporcu sağlığına uygun olmayan davranışlar, yanlış ve yanlı kararlar ve bunların neticesinde Eyüp Efendiye yapılan sözlü ve fiili saldırılar damgasını vurdu.Sanki bir başarıymış gibi, Federasyonun internet sayfasında belirtildiği üzere, 1. gün 153 müsabaka yapıldı. Bir müsabakanın ortalama 15 dakika süreceği ( 3x3= 9 dk. maç süresi, 1x 2= 2 dk. raund araları, 4 dk. biten müsabakanın netice anonsu ve yeni müsabakaya başlanana kadar geçecek zaman ) göz önüne alınırsa,153x15= 2295 dk. Yani 38 saatlik bir sürede maçlar bitebilir . İki ring olması ve bazı maçların 3 raund sürmemesi nedeniyle , günün programı ertesi gün saat 04.00 da tamamlanabilinmiştir (!)

Boks cahili Eyüp Efendi ve onun zavallı elemanlarının bilgisizliğinden dolayı saat 24.00 dan sonra ringe çıkan genç yavrularımız, ayni gün akşamında tekrar müsabaka yapma mecburiyetinde kaldılar.BIR GÜNDE İKİ MAÇ! HEM AIBA HEM DE IOC KURALLARINA AYKIRI!

Bu salak ve zavallı utanç verici uygulama 64 lük tabloda yer alan 8 kategoride gerçekleşti ( Ne demek istediğimi anlayabildin mi  Eyüp Efendi!)

Bu saçma organizeden en fazla mağdur olanlarda zaten sayıları oldukça az olan hakemler oldu. Doğal olarak aşırı yorgunluklar ve bundan kaynaklanan hatalı kararlar ortaya çıktı. Bu kararların bazilarinin Erzurumlu bazılarınında FB li sporcuların lehine olması, bokstan Eyüp Efendiden daha fazla anlayan bilinçli seyircinin protestolarına neden olurken, bazıları ise sözlü ve fiili saldırıda bulundu.

Her  ne kadar daha önceleri Samsun da  seyircilerden, Erzurum da antrenörlerden ve A. Cömert Turnuvası'nda Milli Takım Antrenörü Sefa Nar dan tokat yediği için alışkın olmasına rağmen bu sefer Eyüp Efendi , polis korumasında salonu terk etmeyi uygun buldu.

NE DİYELİM, HERKES HAK ETTİĞİNİ YAŞAR!

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
16Haz
29Nis
25Mar

TÜRK BOKSUNDA BİR İLK!

16Şub

EYÜP EFENDİ PANAYIRI!

03Haz

ÇIK ORTAYA VE CEVAP VER!