MİNİK BOKSÖRLERE NİÇİN İLGİ YOK! - Caner DOĞANELİ

MİNİK BOKSÖRLERE NİÇİN İLGİ YOK!


Tüm Spor Federasyonlarının en büyük yatırımları 11-12 ve 13-14 yaş gruplarıdır.

Bu mantıktan yola çıkan önceki Türkiye Boks Federasyonu lisans yaşını Genel Müdürlüğün belirlediği en alt sınır olarak tespit etmiş ve 11-12 Alt Minikler ve 13-14 Üst Minikler müsabaka kategorilerini belirlemiştir.

Olimpiyat, Dünya ve Avrupa Şampiyonalarında gururumuz olan tüm yavrularımız da, bu yaş gruplarındaki planlı, programlı ve ciddi çalışmalarla boksun temel bilgilerini almış ve Türk Boksunun diğer spor dalları arasındaki en saygın yeri almasını sağlamışlardır.

Eyüp Efendi ve Boks bilgisi (!) ve kültürü (!) ile dolu olan arkadaşları ise göreve geldiklerinden bu yana bu gerçeği görmemiş büyük bir ihtimalle de görememiştir.

Türkiye Boks Federasyonunun internet sitesinde yayınlanan faaliyet programının incelenmesi sonucu bu zavallı anlayış açıkça ortaya çıkmaktadır.

Şöyle ki, Alt Minikler (11-12 yaş) ve Üst Minikler (13-14 yaş) gruplarının tüm 2015 yılında sadece ve sadece 5 faaliyetleri – yanlış okumadınız - 5 faaliyetleri bulunmaktadır. Durun komedi bitmedi, bu 5 faaliyetin

- 2 si, her iki grubun Türkiye Şampiyonası,

- 2 si, her iki gruba 20 şer günlük kamp (Tabii ki Kastamonu da !!)

- 1 tanesi ise Üst Minikler Avrupa Şampiyonası

Düşünebiliyormusunuz, kendi imkanları ile Türkiye Şampiyonasına katılan bu yavrular, tüm yıl boyunca 1 kere 20 günlük kampa girecek, daha da ilginç olan üst minikler grubunda yer alan yavrularımız, bu tek kamptan sonra Avrupa Şampiyonasına gidecek !!!

Eyüp Efendi,İstanbul Bölgesinin faaliyetini Federasyon sitesine“ Allayıp Pullayıp “ koymanın yerine, bu yavrularımıza görevde bulunduğun 5 sene içerisinde

- Eğitim kampları (Yılda en az 4 defa)

- Sosyal Kamplar (Yılda en az yurt içi ve yurt dışında 2 defa)

- İkili kamplar ve sonrası müsabakalar (En az iki şer defa) yapmış olsaydın, turnuvada alınan bronz madalyalarla sevinmenin yerini, Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında göndere çekilen Ay Yıldızlı Bayrağımızı ve okunan İstiklal Marşımızın verdiği huzur ve gurur alırdı.

Eyüp Efendi,senin göreve geldiğin 2010 yılında minik olan yavrularımız şu an 17-18 yaşında ve maalesef senin bilgisizliğinden dolayı Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında Altın Madalya ile tanışamadılar (!!)

ALLAH RIZASI İÇİN ŞU AN Kİ MİNİKLERLE İLGİLENİN !!!

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
16Haz
29Nis
25Mar

TÜRK BOKSUNDA BİR İLK!

16Şub

EYÜP EFENDİ PANAYIRI!

03Haz

ÇIK ORTAYA VE CEVAP VER!