BAŞARISIZLIKLARLA DOLU BİR "STRANJA" TURNUVASI GEÇİRDİK! - Caner DOĞANELİ

BAŞARISIZLIKLARLA DOLU BİR "STRANJA" TURNUVASI GEÇİRDİK!


Bulgaristan da 24-28 Şubat tarihleri arasında yapılan " Stranja " turnuvasına, Türk Milli Takımı 3 ü Bayan, 8 i Erkek 11 sporcu ile katıldı.
 
Bayanlarda Olimpiyat kategorisi olan 60 kg da, Erkeklerde 56 kg ve 91+ da sporcu götürememesine rağmen, Boks cahili (!) Eyüp Efendi turnuva öncesi, Federasyonun internet sitesinde, " Haziran ayında Azerbeycan da yapılacak olan Avrupa Oyunları öncesi böylesi önemli bir turnuvaya katılınılması bizim için çok önemli " gibi boyunu aşan mesajlar yayınladı.
 
Olimpiyat kategorisi olan, Bayanlar 60 kg da 2 defa Dünya ve defalarca Avrupa Şampiyonu olan Gülsüm TATAR, Dünya Gençler üçüncüsü olan büyük yetenek Gamze BAŞAR'ı götürmeyen / götüremeyen Eyüp Efendi, Olimpik olmayan Bayanlar 54 kg da Beyaz Rus sporcuyu yenen Ayşe TAŞ'ın galibiyetini " Bulgaristan da Bulgarı yendik " zafer çığlığı ile Federasyonun internet sitesinde yayınladı.Halbuki Ayşe TAŞ'ın yendiği Beyaz Rus sporcu idi. Beyaz Rusya ülkesinin uluslararası kısaltılmış kod BLR olduğu için bilgi yoksunu Eyüp Efendi, BLRyi BUL zannetti (!) Ayrıca " yendik(!) " dediği Bulgar sporcu ise Şampiyon oldu. Ne komedi değilmi ?
 
Avrupa Oyunları öncesi en önemli performans göstergesi olan bu turnuvada 8 Erkek 3 Bayan sporcu ile katılan (toplam 11 kişi) Türk Milli Takımı, finalde tribünde otururken ( malesef adet haline geldi ) çoğu daha az sporcu ile katılmalarına rağmen 14 ülke şampiyonluk için ringe çıkıyorlardı. Bizim elde ettiğimiz iseSadece ve sadece 3 bronz madalya ve en acısı da BİR TURNUVADA TAKIM HALİNDE 15.LİK. BRAVO SANA (!!).
 
Eyüp Efendi Federasyonun internet sitesinde " 3 Bronz Madalya, sporcuların başarılarını kutluyorum " diyor. YUH, BİNLERCE KEZ YUH. BİR TURNUVADA ALINAN 3 BRONZ VE TAKIM HALİNDE 15.LİĞİ KUTLAYAN MANTIKSIZLIĞA BİNLERCE KEZ YUUUH !
 
Her Şampiyonada ( bakın Turnuva demiyorum Avrupa ve Dünya Şampiyonasından bahsetmiyorum ) final oynamayı adet haline getirmiş, çoğundan Altın ve Gümüş madalya almış Türk Boksu, basit bir turnuvada bir veya iki ( üç değil ) galibiyetle bronz madalya alıp ve finale bir sporcusunu bile çıkartamamışsa Federasyon Başkanı utanmalı,sıkılmalıdır. (Eğer varsa !! )
 
Eyüp Efendi, Ringe sadece " Türkü Söylemek " için çıktığından bilemezsin. Turnuva veya Şampiyona da sporcunun performansı, müsabaka yaptığı rakibinin kariyeri ve ona karşı aldığı sonuçla doğru orantılıdır.11 sporcumuz içinde sadece 75 kg da Osman AYDIN bu Turnuvanın Şampiyonuna kaybetmiştir. Diğer 10 sporcumuzu yenen rakiplerinide yenenler çıkmıştır. Bilmem anladın mı ??
 
Eyüp Efendi,İsrail, Finlandiya, Ermenistan, Azerbeycan, İsveç, gibi Toplamının nüfusunun bir Türkiye etmediği ülkelerin her biri finalde yer alırken bizim Tribünde oturmamızı nasıl hazmediyorsun. Senin hazım(!) durumunu tüm Erzurum bilir ama biz Türkiye olarak bunu asla kabul edemeyiz.
 
BUNU UNUTMA !!!
SAKIN HA SAKIN

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
16Haz
29Nis
25Mar

TÜRK BOKSUNDA BİR İLK!

16Şub

EYÜP EFENDİ PANAYIRI!

03Haz

ÇIK ORTAYA VE CEVAP VER!