TÜRK FUTBOLU FRENİ BOŞALMIŞ KAMYON GİBİ! - Binali KARTAL

TÜRK FUTBOLU FRENİ BOŞALMIŞ KAMYON GİBİ!


Evet son yıllarda futbolumuz tüm kurumlarıyla freni boşalmış bir kamyon gibi rampa aşağı doğru gidiyor, önüne ne gelirse ezip gidiyor.Futbolcusunu,antrenörünü,hakemini,yöneticisini hele hele taraftarını ezip yok ediyor

FUTBOLCU!

Ülkemizde futbol oynayacak milyonlarca futbolcu varken dar bir kadro içinde genelde yeteneksiz ve ne oldum delisi olan geldikleri ve yaşadıkları zorlukları unutan geleceğini hiç düşünmeyen kendini geliştirmeyen hep ben bilirim havasında olan 3.lig ve 2.lig de oynamak kendisine yeten futbolcuların Türk futboluna katkıları olacağını sanmıyorum oysa her futbolcunun hedefi en az süper ligde oynamak olmalı yani merdiven gibi basamakları çıkmalı eğer bir futbolcu merdivenleri tırmanmıyor sa çok da ısrarcı olunmamalı ancak değişim ve gelişim böyle sağlanır.

ANTRENÖRLER!

Ülkemde yeterince maharetli antrenörler var mı derseniz yok olmalı mı evet olmalı nasıl olacak işte o konuda biraz fikir jimnastiği yapmalıyız. üniversitesi bitirmiş,süper lig de oynamış oldum diyor kendini en iyi sanıyor olmaz arkadaş bu iş öyle çok iyi okumayla,iyi topçu olmayla olmuyor en alttan başlayacaksın başarın seni yukarı taşımalı başarısızlığın seni aşağı çekmelidir. onun bunun adamı olmayla olmuyor oyunu bile okuyamıyorsun. üstüne üstlük takımını sevk idare edemediğin için hakemle uğraşıp taraftarı tahrik ediyorsun.

HAKEMLER !

Mülakatta da eleniyorsun sana yaptırmıyorlar sende birilerinin paçasına takılıyorsun olmadan oldum diyorsun çaldığın ve çalmadığın düdüklerle herkesi çileden çıkarıyorsun sende kendini beğenmiyorsun ama işi seviyorsun yapmak istiyorsun eğiten yok sahibin yok TV lerdeki 3 dakikalık yorumların etkisinde kalıp maç idare ediyorsun böyle geliştirmez hakemlik ki senin başındaki değerli eski futbolcu bilmiyor ki hakemliği sana öğretsin ben hep söylerim bir yerde iyi hakem yoksa iyi sporcular yetişmez.

TARAFTARLAR!

Taraftar asıl işin sahibi olandır ama birileri onları yanlış yönlendirdikleri için çoğu yerde artık yoklar işte bütün bunları sevk ve idare edecek doğruyu gösterecek tüm bunları iyi analiz edecek kurum ve kuruluş lazım çözüm çok iyi bir TFF ve işe hakim Gençlik ve Spor Bakanlığı.

Hemen çözüm şimdi yoksa tarihi sonuçlara katlanmaya hazır mısınız ?

Binali KARTAL, Eski FİFA  Yrd.Futbol Hakemi 

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
10Şub

GÜNÜMÜZ FUTBOLUMUZDA FUTBOLCU!

06Ekm

HAKEMLİK MUM GİBİ ERİYOR!

12Tem

NEDEN DÜNYA KUPASINDA YOKUZ!

10Haz