GALİBİYETİN GELİŞİ! - AtillA ELBİR

GALİBİYETİN GELİŞİ!


Fenerbahçe 2013-2014 sezonunda taraflı tarafsız herkes tarafından beğenilen bir futbol oynadı ve geçmiş yıllarda olmadığı kadar kendi taraftarına zevk veren ve taraftarını gururlandıran maçlar izletti.

Taraftarına iyi futbol izletmesinin nedeni bana göre Aykut Kocaman döneminde kurulan takım ve Ersun Yanal’ın oynattığı futbol sistemi olduğunu düşünüyorum.

Tüm Fenerbahçeli taraftarlar Fenerbahçe’nin 2014-2015 sezonunda ligde kaldığı yerden devam edeceğini düşünüyorlardı; fakat lig başlayınca Fenerbahçe’nin geçen yılki gibi olmadığını gördüler ve  büyük hayal kırıklığı yaşadılar. Halbuki geçen yıla göre takım değişmemişti, takıma sadece Diego Ribas katılmıştı.,Diego Ribas’ın takıma katılmasıyla hem orta sahadaki lider oyuncu açıklığı giderilmiş hem de Alex’in yerini bir şekilde doldurulmaya çalışılmıştı.  

Diegolu Fenerbahçe’nin sezon başındaki görüntüsü gayet normaldi,çünkü sezon sonuna  bırakılması gereken ani hoca değişikliği, sezon başı yorgunluğu ligde istenilen sonuçların alınmadığının,iyi futbol oynamadığının bir kanıtıydı.

Fenerbahçe’de doğru olanı yaparak yavaş yavaş form tutmaya başladı, bu formu tutmanın ilk izlenimini Galtasaray maçında oynanan oyunla gördük.

Fenebahçe, Galatasaray’ yenilmesine rağmen gecen seneki Fenerbahçe’ye yakın bir futbol oynadığını ve Beşiktaş  maçında da güzel futbolunu devam ettirerek rakibinin evinde hem iyi futbol hem de üç puan alarak şampiyonluk yolunda zorlu bir virajı atlattığını düşünüyorum. Beşiktaş’ maçında kazanılan üç puan Galatasaray maçından belliydi.

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
09Mar

ÇOK İSTEYEN KAZANDI!

12Kas

KULÜBENİN SIKINTISI!

04Kas

GALİBİYETİN GELİŞİ!