Türkiye Rekoru Kırıldı!

Turkcell Gençler-Büyükler Türkiye Salon Atletizm Şampiyonası'nın ikinci ve son gününde bir Türkiye rekoru kırıldı.

PAYLAŞ
Türkiye Rekoru Kırıldı!
Turkcell Gençler-Büyükler Türkiye Salon Atletizm Şampiyonası'nın ikinci ve son gününde bir Türkiye rekoru kırıldı.
Spor Maraton -

Türkiye Atletizm Federasyonu Faaliyet Programında yer alan Turkcell Gençler ve Büyükler Salon Türkiye Şampiyonası, bugün İstanbul Aslı Çakır Alptekin Salonu’nda yapılan yarışmalarla sona erdi.

İki gün süren yarışmalar sonucunda Genç Erkekler Gülle Atmada Osman Özdeveci 18.81’lik derecesi ile Yeni Türkiye Rekoru’nun sahibi oldu. Eski rekor 18.58’lik derecesi ile Osman Can Özdeveciye aitti. 

Büyük bir çekişme ve heyecan içerisinde geçen yarışmalardan sonra kategorilerine göre ilk üç sıraya giren sporculara madalyaları Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, İstanbul Gençlik Hizmetleri ve İl Spor Müdürlüğü Şube Müdürü Adnan Kuzu ve konuklar tarafından verildi. Yarışmalarda ilk üç dereceyi elde eden sporcular da şöyle oluştu: 

BÜYÜK BAYANLAR:
UZUN ATLAMA:

1-Büşra Mutay: İstanbul 5.92

2-Nesibe Atacan: Eskişehir 5.75

3-Sevim Sinmez Serbest:5.69

5000 METRE YÜRÜYÜŞ:

1-Gülşen Kılınç: Samsun 27.33.16

2-Esra Doğruca:Hatay 29.59.91

3-Rojbin Ebru Yılmaz:Balıkesir 31.54.03

800 METRE:

1-Demet Dinç: Eskişehir 2.13.17

2-Fatma Hacıköylü: Aydın 2.18.32

60 METRE ENGELLİ:

1-İlkay Avcı: Eskişehir 8.98

2-Emel Şanlı: İzmir 9.00

3-Pınar Aday: İzmir9.02

3000 METRE:

1- Fatma Hacıköylü: Aydın 9.36.63

2-Şeyma Yıldız:Niğde 9.50.75

3-Derya Kaya: aydın 10.25.58

BÜYÜK ERKEKLER:
3000 METRE:

1-Ramazan Özdemir: Ankara 8.16.57

2-Erdinç Ekin: Karaman 8.16.86

3-Serkan Kucur:Tokat 8.25.85

800 METRE:

1-Hasan B. Güdük: Trabzon 5.52.64

2-Osman Demir: İzmir 2.00.88

3-Orhan Özağıl: İzmir 2.04.08

SIRIKLA ATLAMA:

1-Yunus Pehlivan: Kocaeli 4.70

2-Emre Güleryüz: İstanbul 4.50

3-Hüseyin Oruçsuz. Ankara 4.50

GÜLLE ATMA:

1-Murat Külekçi: Zonguldak 15.74

2-H.Orhun Demircan: 14.92

3-Burak Çelik: Ankara 13.67

60 METRE ENGELLİ:

1-Mustafa Güneş: Eskişehir 8.15

2-Yusuf Pehlivan: İzmir 8.27

3-Tolga Yılmaz: Samsun 8.47

ÜÇ ADIM ATLAMA:

1-Alper Yüksel: Bursa 14.21

2-Haşim Yılmaz: İzmir 14.20

3-Ö. Faruk Koçulu: Balıkesir 13.73 

GENÇ KIZLAR:
UZUN ATLAMA:

1-Elif Özmen: Kocaeli 3.22

2-Ezgi Karapınar: Ankara 5.13

3-Selva Pınar Akça: Ankara 5.12

3000 METRE:

1-Emine Hatun Tuna: Hatay 9.3295

2-Ümran Sedef Kantekin: Samsun 10.09.93

3-Damla Gündüz: İzmir11.56.97

YÜKLSEK ATLAMA:

1-Esmanur Alkaç: Trabzon 1.73

800 METRE:

1-Hatice Ünzir: Hatay 2.17.17

2-Rüya Kaya: Mersin 2.17.72

3- Neriman Çoban: İzmir 19.29

60 METRE ENGELLİ:

1-Özge Soylu: Bursa 8.89

2-Merve Durkun: Ankara 9.16

3-Rümeysa Efe Bursa 9.61

5000 METRE YÜTÜYÜŞ:

1-Fatma Alma: Hatay 26.35.26

2-Nergiz Adaş: Samsun 27.00 .76. 

3-Derya Karakurt: Malatya 27.24.31

GENÇ ERKEKLER:
GÜLLE ATMA:

1-Osman Özdeveci:18.81( Türkiye Rekoru)

(Eski rekor18.58 ile Osman Özdeveci’ye aitti.)

2-Nikola Taş: Mersin 15.27

3-Mehmet İstanbullu: KKTC 15.27

60 METRE ENGELLİ:

1-Samir Akovalı: İstanbul 8.62

2-Kerem Çolak: Çanakkale 9.71

3-Haydar Çağlayan Erdem: Ankara 8.73

 3000 METRE: 

1-MestanTurhan: İstanbul 8.31.73

2-Abdurrahman Gedikoğlu İzmir 8. 40.57

3-Bayram Tuncel : Kocaeli: 8. 41. 91 

800 METRE:

1-Utku Çobanoğlu: Mersi 1.52. 69

2-Ahmet Coşkun: İstanbul 1.56.09

3-Mehmet Uçar: Samsun. 1.56.26 

SIRIKLA ATLAMA:

1-Burak Yılmaz: Adana 4.75

2-Mustafa Tilki: Ankara 4.40

3-Yiğit Fikri Atalı: 

ÜÇ ADIM ATLAMA:

1-İbrahim Halil Sağlam: İzmir 14.48

2-Mustafa Özdemir : İzmir 13.87

3-Emre Dalkıran: Gaziantep 13.76

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN