Telekom'a Yeni Koç!

Hırvatistan Basketbol Milli Takımı'nın eski baş antrenörü Josip Vrankovic, Türk Telekom Basketbol Takımı ile 2 yıllık sözleşme imzaladı.

Telekom'a Yeni Koç!
Basketbol-Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi
Hırvatistan Basketbol Milli Takımı'nın eski baş antrenörü Josip Vrankovic, Türk Telekom Basketbol Takımı ile 2 yıllık sözleşme imzaladı.

Haber Editörü:

Bu yıl hedefini Turkish Airlines Euroleague’e katılmak olarak belirleyen Türk Telekom Basketbol Takımı’nın ilk transferi 45 yaşındaki tecrübeli antrenör Josip Vrankovic oldu. Vrankovic, Türkiye’ye Türk Telekom Basketbol Takımı ile büyük başarılar kazanmak için geldiğini açıkladı. 

Gelecek sezon Turkish Airlines Euroleague için iddialı bir kadro kurmayı planlayan Türk Telekom Basketbol Takımı ilk olarak Hırvatistan Basketbol Milli Takımı’nın eski baş antrenörü Josip Vrankovic ile anlaştı. Hırvatistan Basketbol Milli Takımı’nda uzun süre oynadıktan sonra kulüp takımları çalıştıran ve 2010-2011 yılları arasında Hırvatistan Milli Takımı’nın da baş antrenörlüğünü yapan 45 yaşındaki Josip Vrankovic, Türk Telekom Basketbol Takımı ile büyük başarılar imza atma hedefinde olduğunu belirtti. 

Ülkemizde 2010 yılında oynanan Dünya Basketbol Şampiyonası’nda Hırvatistan Basketbol Milli Takımı’nın da başında görev yapan Vrankovic, Türk basketbolunun Avrupa’da yakından takip edildiğinin altını çizdi. Beko Basketbol Ligi’nde birçok kaliteli takımının mücadele ettiğini vurgulayan Vrankovic, hedeflerini önce Türkiye’de başarı elde etmek, ardından Avrupa Kupaları’nda üst basamakları zorlayan bir takım oluşturmak olduğunu belirtti. 

Ankara’da oynanacak maçlarda tribünlere mücadele eden ve keyifli basketbol oynayan bir takım izleteceklerini ifade eden Vrankovic, "Türk Telekom Basketbol takımı bugüne kadar birçok başarıya imza attı. Şimdi tekrar bu başarıların daha iyisini yakalama zamanımız geldi” açıklamasında bulundu. 

Türk Telekom Gençlik ve Spor Kulübü Asbaşkanı Şükrü Kutlu da Josip Vrankovic’le anlaştıkları için çok mutlu olduklarını ifade ederek, 2013-2014 sezonunda basketbolda önemli başarılar elde etmek için transfer çalışmalarına devam edeceklerini kaydetti. 

Türk basketbolunun çok önemli mesafeler kaydettiğinin altını çizen Kutlu, “ Türk Telekom olarak basketbola yatırımlarımızı artırarak devam edeceğiz. Bu yıl hedefimizi daha da büyüttük. Büyük hedeflere büyük oyuncu ve teknik kadroyla ulaşabiliyorsunuz. Öncelikle takımımızı bu doğrultuda Josip Vrankovic’e emanet ettik. Önümü

Son Güncelleme: 12 Temmuz 2013 00:23

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN