Rakipler Belli Oldu!

UEFA Avrupa Ligi'nde 3. ön eleme turunda Karabükspor ile 2. turu geçmesi halinde Bursaspor'un muhtemel rakipleri belli oldu.

PAYLAŞ

Eskişehirspor ve Sivasspor'a verilen ceza sonrası tarihinde ilk kez Avrupa kupalarında mücadele edecek Kardemir Karabükspor'un karşılaşacağı takım, UEFA Avrupa Ligi kura çekiminde belirlendi. Karabükspor'un rakibi Norveç temsilcisi Rosenborg ile İrlanda temsilcisi Sligo Roverseşleşmesinde tur atlayan takım olacak. Bu eşleşmede ilk maçı Sligo deplasmanda 2-1 kazanmıştı.

2. ön eleme turunda Gürcistan'ın Chikhura Sachkhere takımıyla karşılaşacak Bursaspor'un 0-0 biten ilk maçın ardından turu geçmesi halinde eşleşeceği ekip de belli oldu. Bursaspor, Chikhura Sachkhere'yi elerse, UEFA Avrupa Ligi 3. turunda Azeri temsilcisi Neftçi Bakü ile Sloven ekibi FC Kopereşleşmesi galibiyle oynayacak. Bu eşleşmede Koper deplasmanda Azeri rakibini 2-1'lik skorla geçmişti.

Avrupa'nın kulüp bazındaki ikinci büyük kupasının 3. ön eleme turu karşılaşmaları, 31 Temmuz ve 7 Ağustos'ta yapılacak.

Tüm Eşleşmeler

Kardemir Karabükspor (Türkiye) - Rosenborg (Norveç)/Sligo Rovers (İrlanda Cumhuriyeti)

AS Trencin (Slovakya)/Vojvodina (Sırbistan) - Hull City (İngiltere)

Sarajevo (Bosna Hersek)/Haugesund (Norveç) - Atromitos (Yunanistan)

Ruch Chorzow (Polonya)/Vaduz (Liechtenstein) - Kairat Almaty (Kazakistan)/Esbjerg (Danimarka)

Chornomorets Odesa (Ukrayna) - RNK Split (Hırvatistan)/Hapoel Beer Sheva (İsrail)

Buducnost Podgorica (Karadağ)/Omonia (Kıbrıs Rum Kesimi) - Metalurg Skopje (Makedonya)/Zeljeznicar (Bosna Hersek) 

Real Sociedad (İspanya) - Aberdeen (İskoçya)/Groningen (Hollanda)

Dinamo Moskova (Rusya) - Hapoel Kiryat Shmona (İsrail)

Luzern (İsviçre)/Saint Johnstone (İskoçya) - Zestafoni (Gürcistan)/Spartak Trnava (Slovakya) 

Torino (İtalya) - Brommapojkarna (İsveç)/Crusaders (Kuzey İrlanda)

Astana (Kazakistan)/Hapoel Tel Aviv (İsrail) - Linfield (Kuzey İrlanda)/AIK Solna (İsveç)

Young Boys (İsviçre) - Ermis Aradippou (Kıbrıs Rum Kesimi)

Mainz 05 (Almanya) - RoPS Rovaniemi (Finlandiya)/Asteras Tripolis (Yunanistan) 

PSV Eindhoven (Hollanda) - Botev Plovdiv (Bulgaristan)/St Pölten (Avusturya)

Zulte Waregem (Belçika)/Zawisza Bydgoszcz (Polonya) - Derry City (İrlanda Cumhuriyeti)/Shakhtyor Soligorsk (Belarus)

Elfsborg (İsveç)/Inter Bakü (Azerbaycan) - Neman Grodno (Belarus)/FH Hafnarfjördur (İzlanda)

Litex Lovech (Bulgaristan)/Diosgyori (Macaristan) - Sillamae Kalev (Estonya)/Krasnodar (Rusya)

Motherwell (İskoçya)/Stjarnan (İzlanda) - Nomme Kalju (Estonya)/Lech Poznan (Polonya)

Cukaricki (Sırbistan)/Grödig (Avusturya) - CSKA Sofya (Bulgaristan)/Zimbru Chisinau (Moldova)

Petrolul Ploieşti (Romanya)/Flamurtari (Arnavutluk) - Viktoria Plzen (Çek Cumhuriyeti)

Mlada Boleslav (Çek Cumhuriyeti)/Siroki Brijeg (Bosna Hersek) - Olympique Lyon (Fransa)

Laçi (Arnavutluk)/Zorya Luhansk (Ukrayna) - Molde (Norveç)/Gorica (Slovenya)

Astra (Romanya) - Kosice (Slovakya)/Slovan Liberec (Çek Cumhuriyeti)

Vikingur (Faroe Adaları)/Tromso (Norveç) - Rijeka (Hırvatistan)/Ferencvaros (Macaristan)

Dinamo Minsk (Belarus)/Myllykosken Pallo-47 (Finlandiya) - Cluj (Romanya)/Jagodina (Sırbistan)

Neftçi Bakü (Azerbaycan)/Koper (Slovenya) - Bursaspor (Türkiye)/Chikhura Sachkhere (Gürcistan)

Györ (Macaristan)/Göteborg (İsveç) - Rio Ave (Portekiz)

Club Brugge (Belçika) - Brondby (Danimarka)

Atlantas (Litvanya)/Shakhter Karagandy (Kazakistan) - Dundalk (İrlanda Cumhuriyeti)/Hajduk Split (Hırvatistan) 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN