RESİMLER,HAYALLER PARAMPARÇA! - Yunus DİLBER

RESİMLER,HAYALLER PARAMPARÇA!


Nadal'ın sakatlığının ortaya çıktığı günden bu yana hep aynı şeyi söyledim. Bu Amerika Açık, Federer'in 18. Grand Slam kupasını kaldırabilmesi adına çok büyük bir fırsattı. Üstüne üstlük dün de Djokovic'in yarı finalde elenmesiyle şampiyonluk İsviçreli tenisçinin ayağına kadar gelmişti ama o, bu devasa fırsatı Cilic karşısında berbat bir maç çıkararak elinin tersiyle itmiş oldu.

Amerika Açık öncesindeki Masters turnuvalarından 1 final, 1 de şampiyonluk çıkarmıştı Federer. Fakat bu turnuvalardaki oyun seviyesinin hiç de iyi olduğu söylenemezdi. Ben Flushing Meadows'a en iyi hâliyle çıkacağını düşünüyordum ama öyle olmadığını idrak etmemiz çok uzun sürmedi. İsviçreli; önce Granollers'e set kaybetti, sonrasında da Monfils'i 5 setlik bir maçın ardından ecel terleri dökerek eleyebildi. Dünse Cilic karşısında set dahi alamayan bir Federer vardı.

Cilic'in iyi servis attığı söyleniyor. Bence alakası dahi yok. İstatistiklere baktığımızda ilk servisi oyuna %56 ile soktuğunu görüyoruz ki bu düşük bir yüzdedir. Doğrudan puan ve basit hatalara baktığımızda da ikisinde de Hırvat oyuncun daha yüksek bir sayıya ulaştığını görüyoruz. Bu da toplara vuran tarafın Cilic olduğunu, Fedex'inse bir hayli pasif kaldığını, yani kötü oynadığını söylüyor bize.

Federer yaşındaki bir oyuncu eğer bir majör turnuva kazanmak istiyorsa oyun seviyesini bu turnuvalarda en üst seviyede tutup şartların da olgunlaşmasını beklemek zorunda. Şartlar şampiyonluk için gayet müsaitti ama gelgelelim Ekselansları, Avustralya Açık ve Wimbledon'daki oyununu burada tutturamayınca bir çuval incir berbat oldu.

İsviçre çikolatası bir daha böyle bir fırsatı yakalar mı bilmiyorum. Ama bildiğim tek şey var, o da boş kale yerine topu auta attığı.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
29Haz

GÜL MÜ DÖKELİM YOLLARINA!

09Oca

KERAMETİ NADAL'DA ARAMAK

18Ağs

PARAYLA BAŞARI SATIN ALMAK!

02Ağs

MİLLİ TAKIMIN ASIL SORUNU!

19Tem

OYUNU KURALINA GÖRE OYNAMAK