KİM KÜÇÜK DÜŞTÜ ŞİMDİ?


Bu yılki Basel Açık Tenis Turnuvası, tenis kamuoyunu uzunca bir süre meşgul etti. Federer'in katılıp katılmayacağının belirsizliğini koruduğu bir süreçte Nadal'ın turnuvada yer alacağının resmiyete dökülmesi, Federer hayranı belli bir kesmin büyük bir tepkisini çekmişti. Fakat dün Rafa'nın beklenildiği üzere turnuvadan çekildiğini açıklamasıyla işler rayına oturmuş oldu.
 
İnsanların o dönemde tepki göstermiş olmaları, gayet doğal ve anlaşılabilir bir durumdu bana kalırsa. Netice itibarı ile bu organizasyon, hem Federer'in ülkesinde düzenleniyor hem de artık onun ismiyle özdeşleşmiş. Hâl böyleyken Roger'ın en büyük rakibinin tutup da burada oynayacağını duyurması, özellikle İsviçre'de yaşayan hayranlarını haklı olarak biraz sinirlendirmişe benziyordu.
 
Tenisçiler, tabii ki profesyonel insanlar ve şartlar uyuştuğu takdirde istedikleri her turnuvada yer alabilme hakkına da sahipler. Ancak sezonluk takvimi hazırlarken biraz da bu tip konulara dikkat edilmesi gerektiği kanaatindeyim. Misal olarak yarın bir gün Federer'in Barcelona Açık'a katılması ne kadar tuhaf ve abes bir durum yaratacaksa benzer şeyler, eğer çekilme kararı almamış olsaydı bugün de Nadal için söz konusuydu. Üstelik kendi memleketinde aynı tarihlerde ve aynı kategoride düzenlenmekte olan bir Valencia Açık Turnuvası dururken...
 
İşin Nadal kısmı bir yana, turnuvanın direktörlüğünü yapmakta olan beyefendinin şu anda neler hissettiğini bilmek isterdim doğrusu. Ülkesinin en büyük sporcusunu kameralar önünde telefonla arayarak aklınca küçük düşürmeye çalışan, bu da yetmezmiş gibi sanki nispet yapıyormuşçasına turnuvanın resmi sitesini boy boy Nadal fotoğraflarıyla donatan Brennwald'ın aklından şu anda neler geçiyordur acaba ? 
 
Demek ki mesele iyi iş sahibi olmakta değil, "insan" olmakta bitiyor.
 

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
29Haz

GÜL MÜ DÖKELİM YOLLARINA!

09Oca

KERAMETİ NADAL'DA ARAMAK

18Ağs

PARAYLA BAŞARI SATIN ALMAK!

02Ağs

MİLLİ TAKIMIN ASIL SORUNU!

19Tem

OYUNU KURALINA GÖRE OYNAMAK