KREDİSİ TÜKENDİ!


Milli takımda işler istediği gibi gitmedi Abdullah Avcı'nın. Aslında Avusturya kampıyla başlayan rüzgar çok çabuk söndü. Bunda sadece Avcı'yı suçlamamak lazım.

Bence güvendiği dağlara karlar yağdı. Özellikle tecrübeli isimlerini takıma katkısı minimum düzeyde oldu. Bir de resmi maçların başlangıcında yarattığı gereksiz Selçuk polemiği yıpranmayı hızlandıran faktörlerdi. Ben her zaman iddia ettim Abdullah Avcı iyi ve donanımlı bir teknik adam; ama radikal olamadı ve bu yüzden de bu noktaya gelindi. Asıl işi olan A Milli Takım’dan ziyade uzun vadeli planla uğraşmayı denedi. Oysa burasının Türkiye olduğu gerçeğini unuttu. Çünkü ne yaparsanız yapın üst düzeyde lokomotif bir başarı yakalayamazsanız işiniz zordur. Abdullah Avcı bence bunu göremedi ya da görmek istemedi.

Bu saatten sonra ciddi bir kredi sorunu yaşayacak bu görevi sürdürmede. Bu krediyi federasyondan alsa bile kamuoyunda çok çok azaldığı kesin. Benim tanıdığım bildiğim Avcı küçük hesaplar yapmaz, tazminatını almak için onlar beni göndersin demez. Çünkü kişilikli ve prestijini para için harcayacak bir adam değildir. En iyisi “Olmadı” deyip inadı bırakıp bu hedefe daha güçlü bir şekilde dönmenin planlarını yaparak ayrılması daha iyi olur diye düşünüyorum.

 

tunckayaci@spormaraton.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
11Tem

O SEN BU SENE GİBİ!

22Oca

RİZE'NİN DİRİLİŞİ!

23May

EKOL OLUŞMAYA BAŞLADI!

05Nis

SESSİZ KAÇIŞ!

23Mar

KONYASPOR TARİH YAZDI!