FAZLA ŞUTUN ÖNEMİ!


Üstelik halı gibi de bir saha olunca pozitif düşünmek en doğal hakkımızdı. Ancak bu güzel ortamın ilk yarıda sadece Kasımpaşa’yı iyi motive ettiğini gördük. Belki 2-1’lik skor çekişmeli bir ilk yarı izlediğimiz düşündürtebilir, ama öyle olmadı. Trabzonspor tek golünü tek pozisyonda buldu. Oysa Kasımpaşa alan daralttı topu geniş yelpazede kullanıp oyunu forse etti. İlk 45 dakikada şut atan kanatları kullanan taraf hep ev sahibiydi. 

Bol şut atma Kasımpaşa’ya iki gol getirdi. Önce Kerem Şeras, Onur’u hazırlıksız yakaladı ve nefis bir gole imza attı. Sonrasında Scarione önce Onur’u yokladı, topu kornere çeldi başarılı kaleci. Ama Adem klasına yakışır bir golle takımını öne geçirdi. Trabzonspor ise önce savunma sonra hücumu hallederiz düşüncesinde. Ancak her ikisini de halletmiş göremedim, özellikle ilk yarıda. Savunma hattının önünde bildiğimiz Zokora, ama genç Soner’in etkisizliği düşündürücü. Zaten Mustafa Akçay’da 45 dakika dayanabildi Soner’e... 

Akçay, Janko hamlesiyle hücumu zenginleştirmek istedi. Aslında bu hamleden beraberliği yakayabilirdi. Ancak kale içinde Sancak, Janko’dan önce davranıp mutlak bir golü önledi. Trabzonspor’un bu tip maçlardan puan çıkarabilmesi için Malouda, Bosingwa gibi oyuncuların daha ön plana çıkması lazım. Kasımpaşa’nın attığı 3. gol sezonun jenerikleri arasına girecek kalitedeydi.  

Trabzonspor farkı bire indirdikten sonra puan şansını yakalamıştı. Ancak Aykut Demir’in gördüğü gereksiz kırmızı kartla 10 kişi kalması güçlü rakibi önünde Trebzonspor’u bitirdi. Bence Aykut haklı olsa hakemin verdiği bir karara bu kadar tepki göstermemeliydi.  Çünkü Aykut’un bu hareketinin bedeli takımı adına ağır oldu. Aykut’tan sonra 3’lü savunmaya dönen Trabzonspor teslim olmadı, ama gücü buraya kadardı. Kasımpaşa aldığı 3 puanla 2. sıraya çıkıp zirvenin ortağı oldu.

tunckayaci@spormaraton.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
11Tem

O SEN BU SENE GİBİ!

22Oca

RİZE'NİN DİRİLİŞİ!

23May

EKOL OLUŞMAYA BAŞLADI!

05Nis

SESSİZ KAÇIŞ!

23Mar

KONYASPOR TARİH YAZDI!