YÖRESEL ANGUTYOLAR! - Oğuz DİZER

YÖRESEL ANGUTYOLAR!


Türkiye'mize 58 yıl sonra gelen Brezilya milli takımı futbol zenginliklerini ve attıkları golleri keyifle izlerken, 'Yöresel Angutyo'ları da kızgınlıkla hatırlayıp elbette kulaklarını fena çınlattım! Arkadaş bunca futbolcu, onca yıldızın yetiştiği yerden, yeni Türkiye'nin devasa Super Ligi için 1 tane bile Brezilya forması giyebilecek adam gelmez mi? Sarı formayı giymiş İngiltere, Ukrayna vesaire vesaire, her ligden Brezilyalı var ama bizde vagonla bulunan sambacılardan bir tane dahi Dunga ekibinde yok. İşte o zaman, bizi fena kandıran Yöresel Angutyo'lara fena halde kızıyor insan! Kardeşim sizin yanınıza seçkin futbol anlayanı, elit spor adamı, belediyeci, yönetici, partici, kuaför, menajer, fitbol konuşanı gönderiyor ama ne umuyor, ne buluyoruz? Eyyyy haşhaşi kılıklı Yöresel Angutyolar; saf ve bakir ulemalarımızı futbol okulu diye samba okullarına götürüp kandırmanın alemi var mıydı? Gördünüz işte! Gerçek futbolcular geldi ve karşılarında bizim fitbolcu diye baş tacı ettiklerimiz ne hale geldi ?

Dün gece futbolun tüm gerekliliklerini düşük tempoda da olsa mükemmel uygulayan futbol ve estetik gösteriler sunan Brezilyalı'lar ve karşılarında da sahaya amaçsız ve heyecansız çıkmış bitik, bizimkiler vardı. 4 gol yediler ama müsabakaya tempo yüklemeyen ve külliyen felakete götürmeyen konuklara teşekkür etmeliler! 58 sene geçmiş ama futbolumuz hiç bir yere gelememiş. Bunu açıkça kabullenelim ve bu işin birilerini zengin etmekten başka hiç bir işe yaramadığını bilelim. Pazar günü oynanacak hayati (!) müsabakamızın ardına gizlenelim!

Türkiye'nin işi her açıdan zor. 10 sene önce bizleri İstiklal savaşından bile zor günler bekliyor diye yazmıştım bu sütunlarda fakat kabahat katiyen bizlerde değil Brezilyalı yöresel Angutyo'larda!

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
22Oca

ANTALYA ŞUT ATMADAN!

15Ara

AKHİSAR'DAN PUANLA VEDA!

21Tem

BEYİN YOK!

01Tem

POLDİ ve BRUMA NEDEN GİTTİ?

06Oca