SABRİ'NİN SABRI! - Oğuz DİZER

SABRİ'NİN SABRI!


Başkan Yarsuvat “Biz TFF ile güreşmeyeceğiz” dedi. Ben de mırıldandım kendi kendime, bomboş tribünleri görünce “Güreşseydiniz keşke” diye. Arena’ya belki çok daha büyük teveccüh     olurdu! Dev futbol bütçelerine rağmen doldurulamayan tribünler, dev pehlivanların eşsiz kafa-kolları ve karşılıklı ayak oyunlarıyla doldurulurdu!

Prandelli aynı kadroyla oynamayı asla beceremeyecek belli oldu. Bir kadroyla bu kadar da oynanıp koskoca Galatasaray legodan beter hale getirilir mi be birader! Kadroyu sayabilecek babayiğit bulmak mümkün değil, üst üste iki maç oynayan bir futbolcu da görebilen var mı Muslera dışında!

Ofsayt kokan gol

Galatasaray’ın en büyük şansı Kasımpaşa’nın bildiğimiz futbol değerlerini ortaya koyamamasıydı. Ona rağmen Adem’le öne geçen taraf oldu. Dong-ding-Adem ve Muslera başlangıçlı topla 0-1 önde Kasımpaşa. Büyük’ün usta golü esnasında da otel parası vermeden ayakta uyuyan bitik orta alan ve savunma göbeği! Sabri’den başka gözümü gönlümü dolduran kimse yok harbi! Diğerleri ya Çin malı ya da merdiven altı imitasyon imalatı... Hemen her sporcunun ille de örnek alması gereken de Sabri’nin sabrı!

İkinci yarı yerinde değişiklikler ve Burak’ın buram buram ofsayt kokan golü geldi: 1-1. Sneijder ve Umut’un katkıları başladı sonra. Sabri’nin mükemmel korneri ve galibiyetin de Umut’la 3 puanlık umut verişi: 2-1. Kötü oynayan Galatasaray Arena’da kazandı ama dermansız futbolcu prototipleriyle hiç kimsenin gözünü boyayamadı! 

Galatasaray’ın alması gereken çok yol ve kendine gelmesi olmazsa olmaz şart olan futbolcuları var... Galatasaraylılar’ın da 4. yıldız umutları elbette... Bekle! 

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
22Oca

ANTALYA ŞUT ATMADAN!

15Ara

AKHİSAR'DAN PUANLA VEDA!

21Tem

BEYİN YOK!

01Tem

POLDİ ve BRUMA NEDEN GİTTİ?

06Oca