KASIMPAŞA ZAFERİ!


Türk Milli Takımı ilk 45 dakikası Fatih Terim dahil sanırım hiç kimseye tat vermedi. Planlanan hücum ve savunma aktivasyonları, arzu edilen çabukluk, pas isabeti ve güç temposunu bir türlü yakalayamadı. Öyle olunca da Bulgarlar'ın ilk yarının son 5 dakikasındaki gol girişimlerinde Volkan Babacan becerilerini beğeniyle izledik. Devre arasında acaba 'Ufuk Sarıca müthiş Karşıyaka'sı hücum, savunma, elbette pas isabeti ve çabukluk aksiyonlarını basketboldan futbola monte asla mümkün olamaz mı' diye düşünmek zorunda kaldım. 

Bu konuda istenilen seviyenin sağlanabilmesi için, sporcu yeterliliğinin ne denli önemli olduğunu da Fatih Terim yaptığı değişikliklerle sahneledi. Bir anda dekorun değiştiğini ve gollerin de geldiğini memnuniyetle izledi Türkiye. Gününde bir Burak çok önemli isim. Selçuk ve Mehmet Topal'da sahne alınca Ay-Yıldızlı takımımızın ilk yarıda bulutlar arasında kalan ışıltısı ortaya çıktı ve 'Kasımpaşa zaferi' de kazanıldı. 

Hakan Çalhanoğlu muhteşem bir sanatkar! Özellikle duran topları öyle bir süslüyor ki kaleci hayranlıkla izlemekten ötesini beceremiyor, 49'da şahane bir serbest vuruş ve 1-0 öndeyiz. Burak Show, Çalhanoğlu serbest vuruşu öncesi başlamıştı ve tüm güzelliğiyle devam etti. 54'te Burak'ın asisti ve yine Çalhanoğlu 2-0. 50 ve 80'de Kral geceyi 3 ve 4. golleriyle bitirdi.

Kazakistan kritik müsabakası öncesi Terim ve ekibi önce neyin olmayacağını, ardından da neyin nasıl olacağını çok net gördü. Elbette futbolseverlere de örnekledi ve son vaziyet kırık dökük kalmışta olsa ümitlerimizi tazeledi... Çok başarılı futbol değerleri ve etkinliklerini barındıramadığını düşündüğüm sezonun sonunda izlenen ikinci 45 dakika sanırım tüm insanlarımıza, bir nebze de olsa ümit zerk etti. Türkiye 4-0 Bulgaristan tarihi Kasımpaşa zaferi yani...

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
22Oca

ANTALYA ŞUT ATMADAN!

15Ara

AKHİSAR'DAN PUANLA VEDA!

21Tem

BEYİN YOK!

01Tem

POLDİ ve BRUMA NEDEN GİTTİ?

06Oca