GÜNAYDIN DİVAN! - Oğuz DİZER

GÜNAYDIN DİVAN!


Oldukça hatalı değerlendirilen tarihi değerlerimizden biri de, divan kültürümüz olmalı! Divan, sedir, şilte ya da her neyse, sadece istirahat ve şekerleme amaçlı mekan kıvamında kabul ediliyor genelde. Dün Galatasaray Divan toplantısını izlerken, bu kanaatim bir kez daha pekişti. Hayri Kozak ve birkaç Galatasaraylı üye dışında genel yapı uyku ve şekerleme tadında. Ne kadar süredir? Tam 20 senedir! E pes yani... Kulüp elbette, göz göre göre elden gider yani! Hesabın asla sorulmadığı, sorulamadığı ve her türde yanlışın örtbas sistemine tabi edildiği bir kıyaksaraydır artık 535 yıllık camia...

Yanınızda, masanızda

30 seneye yakın süredir mali ve idari kongreleri, divan toplantılarını dikkatle izlemeye özen gösteririm. Alp Yalman sonrası, üç uzundan Faruk Süren başkan oldu. İşte o dönemde de, mali kontrolsuzluk ve günümüz çöküşü düğmesine basıldı! Hayri Kozak olası mali felaketlere ve gelinen günümüz haline o tarihte ilk dikkat çeken Galatasaray üyesidir. Dünün toplantısını izlerken, Kozak’ın ne denli dolu ve gerçekçi olduğunu, divandakilerin de bırakınız uyuduğunu horul horul horladığını bir kez daha tespit ettim. Dünün en dikkat çeken tarafı ‘Galatasaray ciddi manada riskte... Vah vah, ah ahhh, Bittik biz... Kulübü bu hale getiren nerede?’ Seslenişlerinin çok sayıda üye tarafından, camiaya duyurulmasıydı! Eveeet, Galatasaray’ı bu hale getiren nerede? Nerede olacak içinizde, yanınızda, masanızda, oranızda, buranızda! Yönetim kurullarını Fenerbahçeliler, ya da Aziz Yıldırım oluşturmuyor, Divan Kurulu’nun başında da Ali Şen oturmuyor ki! Öz be öz Galatasaraylılar oturuyor. Fakat eminim ki, Galatasaray’ı bu hale ne Ali Şen ne de Aziz Yıldırım hatta Ömer Çavuşoğlu bile getirmez, asla kıyamazdı! 

Saatte 5 bin Dolar

Galatasaray saatte 5 bin Dolar faiz ödüyormuş, yani 24 saat boyunca zarar ediyor! Ne var ne yok 2023’e kadar temlikli gözüküyor, gayrimenkullerin yüzde 25 üzeri borç var. Yani Florya ve Riva satılsa dahi yetmeyecek! Kulübün kredi veya borç alma imkanı yerlerde sürünüyor. Başkana nakit ve kefalet borcu gittikçe yükseliyor. Ufukta bir Rus veya Arap oligark, Galatasaray olası sahibi olarak görülüyor! Üyelik misafirlik statüsüne erecek, açıktan yapılan 5 bin liralık kıyaklar da badem olacak yani!

Yatak odası açıkmış!

Bir konuşmacı ‘Kulübümüz yatak odası, medyaya ardına kadar açık’ diyor! Evet kulübün yatak odası, masası, kasası her şeyi ardına açık ama malı götürenin medya değil de içinizden birileri olduğu gerçeği ne diye görmezden gelinip doğru tespit edilemiyor? Divanda elbette uyunur, şekerleme yapılır ama 20 senedir homur homur horuldanılır mı be usta? Ayıp ettiniz yani divanında uyuyup, horultunuzla çatırdattığınız gümbür gümbür soyulan 535 yıllık binaya!

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
22Oca

ANTALYA ŞUT ATMADAN!

15Ara

AKHİSAR'DAN PUANLA VEDA!

21Tem

BEYİN YOK!

01Tem

POLDİ ve BRUMA NEDEN GİTTİ?

06Oca