EN BÜYÜK SORUN DİSİPLİNSİZLİK!


Ligi  üçüncü bitirdi diye Beşiktaş’ı başarılı diyenler bence yanılıyorlar. Beşiktaş kadro olarak Fenerbahçe ve Galatasaray kadar iyi değilse de, onlardan daha çok koşan, daha çok mücadele eden bir takımdı. Beşiktaş’ın en büyük sıkıntısı; yönetim tarzı ve teknik heyetteki disiplinsizlikti.

Eğer Beşiktaşlı futbolcular disiplinli olmuş olsalardı, şampiyonluk ortağı dahi olabilirlerdi. Kendilerine iyi bakmadılar, zaman zaman gece alemlerinde boy gösterdiler. Bu da sakatlığa ve performansa yansıyınca puan kayıplarına neden oldu. Beşiktaş bu haliyle üçüncü oluyorsa, benim görüşüm başarısız bir sezon geçirmiştir.

Eğer Önder Özen, iyi bir stoper bulmuş olsaydı veya İbrahim Toraman ile devam edip Dany’yi almamış olsaydı, Beşiktaş’ın savunmadaki sıkıntısını da halletmiş olacaktı. Ama dedim ya; başta Önder Özen, başkan ve yönetim olmak üzere aralarında tam bir uyum olmadı. Bu uyumsuzluk Beşiktaş’a pahalıya mal oldu. Dany’nin Beşiktaş’ta ne işi vardı? Eğer İbrahim Toraman ile cezasını verip devam etmiş olsalardı, bugün Beşiktaş kaptanıyla daha iyi bir yere gelmiş olurdu.

Takım içerisinde başta Fernandes olmak üzere çok büyük disiplinsizlik vardı. Ama bunu ne yönetim ne de teknik heyet bu sorunu çözemedi. Bu nedenle Beşiktaşlı futbolcuların gece alemleri saha içine yansıdı ve sakatlıklarda etkili oldu.

Beşiktaş üçüncü olarak başarılı diyenlere katılmıyorum, bence Beşiktaş başarısız olmuştur.

Kaliteli 4-5 transfer şart

Beşiktaş’a başta defans olmak üzere 4-5 tane çok kaliteli oyuncu lazım. Savunmanın göbeğinin yanında sağ bek sorunu çözülmeli ve Motta’nın durumu da netliğe kavuşturulmalı.

Santrafor çok önemli. Almeida sezonun ilk yarısında vardı ama ikinci yarısında sadece görüntü olarak vardı. Beşiktaş gol atmadan kazanamaz. Bu nedenle yönetimin iyi bir forvet alması lazım.

Stat yetişmez, önerim...

Stat konusuna gelecek olursak, sezon başından beri hem televizyon programlarında hem de yazılarımda söylüyorum; Ağustos ayında bitmez. Çünkü; görünen köy kılavuz istemez. Eğer Beşiktaş Yönetimi, stadın düzgün bir şekilde açılmasını istiyorsa Ocak ayına kadar beklemesi lazım ama bu bile zor.

Peki ne yapması lazım? Ya Kocaeli Stadı’nın ya da Başakşehir Stadı’nın eksiklerini biran önce tamamlayıp taraftarı oraya çekmesi lazım. Yoksa Beşiktaş seyirci açısından çok fakir bir sezon daha yaşayacak. Bu da ligden daha çok Avrupa’da takımı olumsuz yönde etkileyecektir. 

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
14May

5 DAKİKADA KARTAL!

12Nis

TARİHE İMZA GOMEZ'DEN!

05Nis

RIZA'NIN FENDİ ORMAN'I YENDİ!

23Mar

PTT 1.LİGİN HAVASI BAŞKA!

28Eyl

GOMEZ'İN ALTIN KAFASI!