DEFANS AMATÖR OLUNCA!


Beşiktaş takımı eğer Avrupa'da UEFA Kupası'na uzanmak istiyorsa öncelikle böyle bir defans anlayışından uzak durmalılar. Liverpool maçında Motta'nın yaptığı hatayı bu defa sağ kanatta Serdar efendi yaptı. Futbolcular hata yapabilir. Çünkü futbolun içinde bu vardır. Ama penaltıya varacak kadar bir hatayı yapamazsın. Böyle basit hata yapmaya hakkın yok. Yaparsan da başarıyı yakalayamazsın.

İşte Brugge maçında bu gözler önüne serildi. İnşallah bu son olur ve bundan bir ders çıkarmak gerekir.

İSTANBUL'A KALDI 

Brugge takımı öyle ahım şahım bir takım değilmiş. Eğer Beşiktaş takımı attığı gole kadar çok disiplinliydi. Ama golden sonra nasılsa bu maçı kazanırız düşüncesi pahalıya maloldu. Oğuzhan ve Olcay, hala bu takım için çok şeyler yapacakken maalesef fizik olarak kondisyon olarak yoklar. Böyle devam ederlerse sıradan oyuncu olurlar. Gökhan Töre çok akıllı bir gol attı. Elinden geldiği kadar da görevini yaptı.

Keşke orta sahada Veli, Olcay, Oğuzhan biraz daha destek olsaydı Beşiktaş yenilmeden dönerdi. Teknik Direktör Bilic buradaki maçta defans kurgusunu çok iyi oturtmalı. Burada gol yemeden atacağımız golle turu geçeriz. atiba'nın yokluğu bu maçta bir kez daha hissedildi. Ama hrşeye rağmen bu kadar amatörce defans hatalarına rağmen 2-1'lik skor iyi sonuç. İnanıyorum yine Beşiktaş seyircisi Olimpiyat Stadı'na 70 bin kişiyi doldurarak bir tarih yazacaktır.

Ama bir şartla. Böyle basit gol yemeyeceksin. Böyle defans hatası yapmayacaksın. Hele ucuz penaltı yaptırmayacaksın. Demba Ba'nın da eski günlerini arıyorum. 


MAÇIN EN iYiSi GÖKHAN TÖRE
Bu takımın herşeyi. Müthiş mücadele etti.

MAÇIN EN KÖTÜSÜ OLCAY VE OĞUZHAN
İki futbolcu da vasatın çok altında kaldı.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
14May

5 DAKİKADA KARTAL!

12Nis

TARİHE İMZA GOMEZ'DEN!

05Nis

RIZA'NIN FENDİ ORMAN'I YENDİ!

23Mar

PTT 1.LİGİN HAVASI BAŞKA!

28Eyl

GOMEZ'İN ALTIN KAFASI!