BÜYÜK USTA DEMBA BA!


Beşiktaş'ın kazanması gereken bir maçtı. Beşiktaş sadece Trabzon'da kazanmadı adeta rakibine futbol dersi verdi. Belki 2 gol attı ama 6 net pozisyon da kaçırdı. Beşiktaş'ın oyun geneline baktığımızda 90 dakika kusursuz oynadı. Takım olarak birbirine yardım etti, hem saha hem alan presi yaparak Trabzon'u sahada bitirdi. 

Bu Demba Ba, tam baba bir adam!. Ben de yıllarca futbol oynadım, gol krallıkları yaşadım ama Demba Ba gibi oyuna girip akıllı ustaca bir vuruşu ben görmedim. Beşiktaş'ın defansında Sivok varsa sorun yok. Herhalde nazar değdi ve sakatlandı. Trabzonspor, bir barut fıçısı gibi. Bir parladı o kadar.. Ya Erkan Zengin'e ne demeli. Soyadı zengin ama Trabzon'a geldikten sonra fakirleşmiş! Trabzon kalecisi gerçekten farkı önledi dersek abartmış olmayız.

İnanılmaz 4-5 tane yüzde 100 gol kurtararak farkı önledi. Gökhan Töre biraz oynadığı zaman Beşiktaş'a hem hareket, hem bereket getiriyor hem de galibiyette baş rol oynuyor. Artık son haftalarda Beşiktaş'ın en büyük kozu o olmalı.

Atiba çok çalıştı çok mücadele etti ve 3 kişilik oynayarak Beşiktaş'ın orta sahasını ayakta tuttu. Beşiktaş bu galibiyetiyle hem derbi kazandı hem de moral depoladı. Cüneyt Çakırsorunsuz bir maç yöneterek Avrupalı bir hakem olduğunu gösterdi. Bu Beşiktaş yıllar sonra deplasmanda Trabzon'a karşı muhteşem bir oyun oynayarak alkışı hak eden bir futbol sergiledi.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
14May

5 DAKİKADA KARTAL!

12Nis

TARİHE İMZA GOMEZ'DEN!

05Nis

RIZA'NIN FENDİ ORMAN'I YENDİ!

23Mar

PTT 1.LİGİN HAVASI BAŞKA!

28Eyl

GOMEZ'İN ALTIN KAFASI!