ALMANYA'DA TÜRK TAKIMININ BAŞARISI! - Hasan EĞİLMEZ

ALMANYA'DA TÜRK TAKIMININ BAŞARISI!


Berlin Wedding Semtin'de bulunan ve 1907'de kurulan Berliner AK 07 bugünlerde Baskanı Mehmet Ali Han ve  teknik direktörleri Engin Yanova ile Regionalliga'da lider oldu; ama kimse bununla ilgili haber yapmadı bile. Bugünlerde Türk Futbolu üzerinde karabulutlar gezerken, Almanya'da en zor şartlar altında amansiz mücadele veren bir Türk takımımız Berliner Ak sessiz sedasiz liderlik koltuguna otururken Türkiye'de hiç kimse bu güzel gelişme üzerine bir haber dair yapmadı.

Türkiyemspor Berlin, uzun yillar Berlin'de Regionalliga'da yapayalnız mücadele verip maalesef maddi sıntılar yüzünden Landesliga'ya (7.Lig) kadar inmek zorunda kaldı. 90'lı yıllarda fırtına gibi esen Türk temsilcimiz o günlerde Almanya'nın 2.Lig kapı çalmış ve final maçında yenilip o şansı kıl payı kacırmıstı. Davul ve zurnalarla şslik eden taraftarlar Türkiye'den binlerce kilometre uzaklıkta bayram havası oluştururken yıllar sonrası hak ettiği,desteği alamadığı için alt liglere düşmek ve  bugünlerde ölüm kalım savaşı vermek zorunda.

Kendi imkanları ile bugün Berliner AK Almaya'nın önemli liginde lider duruma gelebildiyse bizlere düşen Türkiye içinde ve dışında bu takıma sahip çıkmak ve desteklemektir. Türk futbolu sadece Türkiye içinde değil Türkiye dışında da varlık gösteriyor.

YAZIYI PAYLAŞ!

Yorumlar / 1

YAZARIN SON 5 YAZISI
02Şub

TÜRK FUTBOLU İLERLEMEZ!

03Nis

HÜZÜNLÜ SIZIM YOZGATSPORUM!

25Mar

BİR PORTEKİZ MASALI SC BRAGA

28Şub
18Ara

EVLATLARIMIZ ve FUTBOL!