FUTBOLDA PARALELLİK!


Ülkemizi saran bu parallellik maalesef futbolda da kendine yer buldu artık. En son cemaatin eski imamı Tamer Barış Terkeşli, katıldığı bir televizyon programında şike operasyonu hakkında gündemi sarsacak açıklamalar yaptı. Amacımız Fenerbahçe'yi ele geçrimekti diyor eski imam.Fenerbahçe'yi değil;ama Türk futbolunu ele geçirdiğiniz kesin.

3 Temmuz sürecinde başlayan operesyanda Aziz Yıldırım'ın sözleri daha dün gibi aklımda "Benim evimi arayan devletin polisleri değildi" sözlerini bugün gerçekten daha iyi anlayabilmekteyiz. 

Fenerbahçe'yi bu tezgaha çekmeyen çalışan eller,maalesef bu kirli oyunun içinde rol aldığını görmekteyiz, ister buna futbolcu deyin,ister buna teknik adam deyin,ister buna başkan deyin her geçen gün  Türk fubolu yozlaşmaya başladığını yıllar önce de biliyoduk şimdi de biliyoruz.

Nasıl mı biliyorduk?Çevrenizi bir gözlemleyin her transfer döneminde hangi teknik adamlar hemen çabucak iş buluyor,bir gözlemleyin kolay bulursunuz. Yılların hocaları kenarda otursunlar,futbolun imamı da kendi abilerine kulüp bulsun, teknik adamlık yapsın. Bu da yetmezmiş gibi bir de kendi futbolcuları var onları da gittikleri kulüplere götürürler. Gittikleri kulüplerde başkanda paralelciyse değmeyin keyflerine. Başkan, oyuncuyla transfer masasında pazarlık yaparken oyuncu  1 isterken  başkan 2 yazar.Nedeni çok basit paralel yapıya hizmet! 

Türk futbolunda gelinen nokta bu kadar açık ve basit. Türk futbolundaki önemli değerlerin kulüplerimizde görev alamaması ve hak ettikleri yerlere gelememesi ülkemiz futbolu adına utanç verici bir durum olsa gerek.

UEFA soruşturmasından tutun da Türkiye'deki futbol piyasasında paralel yapının futbolda derin yaralar bıraktığı kesin.En son paralel futbolun, Türk futboluna hizmeti 3 Temmuz süreci savcısının Boluspor'un defterlerinin inceletmesi ve Boluspor'un para ceza alması, paralel yapının futbolda parmağının  olduğunu kesin bir şekilde ortaya koyuyor.

İşte Türk futbolunda gelinen nokta bu paralel yapı, futbolumuza o kadar derin işlemiş ki temizlemek artık güç;kim pararlelciyse iş bulması çok kolay,kim isimli ise kenarda oturması çok kolay.

 

hakankamac@spormaraton.com

YAZIYI PAYLAŞ!

Yazıyı Yorumla

Yorumlar / 1

YAZARIN SON 5 YAZISI
19Haz

TEŞEKKÜRLER KARAMAN!

17Tem

BORDO BEYAZ BİR RESİM!

28Tem

MENAJER TEKNİK DİREKTÖRLER!

15Haz

GÜNEŞLİ GÜNLER GÖRECEĞİZ

15May

DOĞRU TERCİHLER!