TEBRİKLER!


Hangi alanda olursa olsun,  gücün bir simgesi olarak görülen uluslararası alanlardaki görevlerde ülke temsili son derece önemlidir.  

Yapılan çalışmalar özellikle sporda, uluslararası arenada temsil edilmenin ne denli önemli olduğunu her fırsatta önümüze koymaktadır.

Uluslararası siyaset içerisinde sporun, birincil diplomatik araçların sonuç vermediği durumlarda ikincil bir diplomatik araç olarak kullanıldığı ve çok iyi sonuçlar alındığı ifade edilmektedir.

Bildiğim kadarıyla ülkemizin politikasında sporda uluslararası alanda temsilcilerimizin olmasına önem verilmekte ve bu her fırsatta dile getirilirken destek verilmektedir.

Bir çok branşta  federasyonlarımızın aday gösterdikleri değerli yönetici ve teknik görevliler uluslararası federasyonların yönetimlerinde ve çeşitli birimlerinde yer alıyor çok iyi hizmet veriyor ve ülkemizi de en iyi şekilde temsil ediyor.

Bir yenisi var ki, gerçekten takdire şayan. O da Türkiye Okul Sporları Federasyonu.

Türkiye Okul Sporları Federasyonu, başkan Ayhan Pala yönetiminde  Fransa'nın Besançon kentinde yapılan ISF Genel Kurulunda Tarihi bir başarıya imza attı. Yönetim ve teknik kurulda önerdiği tüm delegelerin seçilmesini sağladı. Kim mi bunlar? Buyurun tanıyalım:

Doç. Dr. Bülent BEKTAŞER  ISF Yönetim Kurulu Üyesi ve Sağlık ve Doping Başkanı Nihat DOKER Atletizm Teknik Kurul Asbaşkanı, Ramazan İMAMOĞLU Badminton Teknik Kurul Asbaşkanı, Birol VURAL Tenis Kurulu Üyesi,  Levent TANIK Hentbol Kurulu Üyesi, Manolya AKIN Aletli Jimnastik Kurulu Üyesi,  Turgut PAŞALI Basketbol Kurulu Üyesi, Pervin AVŞAR Oryantring Kurulu Üyesi, Gürbüz BALEMİR Yüzme Kurulu Üyesi, Mehmet DEMİRDELEN Voleybol Kurulu Üyesi, Rıza Savaş YAĞCI Futbol Teknik Kurulu Üyesi.

Her zaman özlediğimiz arzuladığımız bir tablo bu. Ne kadar gurur duysak azdır. Belli ki bir birikim sonrası, bir ekip çalışması ile alınmış bir sonuç. 

Türkiye için hayırlı olsun. 

Seçilen tüm arkadaşları kutluyor, başarılar diliyorum. Başta başkan Ayhan Pala olmak üzere seçilmelerinde katkısı olmuş her ferde teşekkür ediyorum.

gunalensari@spormaraton.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
16Şub

KEŞFEDİLMEMİŞ CEVHER

09Şub
18Oca

BÜYÜK BAŞARI!

17Ağs

SÖZÜM SİZE!

02Tem