BU GENÇLERİMİZDE GELECEK VAR!


İtalya’nın ev sahipliğini yaptığı Akdeniz  Yıldız Erkekler Hentbol Konfederasyonu  Şampiyonası başladı. İlk gün (10 Şubat 2014) Güney Kıbrıs ile karşılaşan U 17 Milli Takımımız, bu maçı kazanarak şampiyonaya  galibiyetle başladı. İkinci gün ( 11 Şubat 2014 ) sabah seansında oynadıkları maçta çok hata yaprak, güçlü Mısır’a yenildiler.  Bu maçta takımda geleceğe yönelik oyuncular olduğunu ve bu hataların yeterince uluslar arası maç yaparak giderilebileceğini yetkili arkadaşlarla paylaştım. 

Öğleden sonraki  seansta geleceğe yönelik bu genç oyuncular sanki söylediklerimi doğrularcasına kendilerinden beklenen performansı sergilemek için sahaya çıktılar.

Bu maçta rakip,  Avrupa şampiyonlukları, Dünya Şampiyonlukları ve Olimpiyat Şampiyonlukları olan Fransa’nın temsilcisiydi. Millilerimiz  maç öncesi ısınmada  çok arzulu olduklarını her hareketlerinde belli ediyorlardı.

Maç başladığında yedek bankındaki  oyuncular dahil hiç bir oyuncu yerinde duramıyordu. İlk golle birlikte hepsi maçı kazanmış kadar sevinç içindeydi. Biri birlerini destekliyor, motive ediyorlardı.  Bu takımdaki kazanma arzusu bütün oyuncuları biri birine kenetlemişti. Her gol sonrası sevinçleri  havalara  sıçrayışları, biri birlerini tebrik etmeleri görülmeye değerdi.

Yardımlaşarak üst seviyede savunma yapılırken,  gerçekleşen hatalarda da kalecilerimiz çok iyi oynayarak, Fransa ataklarını durdurmayı başardılar.  Savunma sonrası  hızlı hücumlardan ve akıllı kullanılan yerleşik hücumlardan goller gelince,  Millilerimiz coştukça coştu. Tribündeki seyirciler de  iyi oynayan Milli Takımımızı alkışlayarak desteklediler.

Bu  denli iyi oynayan millilerimize  Halil İbrahim, Yakup, Ömer ve  Ozan ve kaleci Mustafa’nın üst düzeydeki performansı da eklenince, hatırlayabildiğim kadarıyla şimdiye kadar hentbolda hiç bir kategoride yenemediğimiz Fransa ‘yı bu aslanlar 21-16 devirerek Hentbol tarihinde bir ilki başardı .

Bunun bir  başlangıç olduğunu  ve bu şampiyona sonunda daha iyisini yazmak istediğimi hatırlatmak istiyorum.

Maçı izlerken ki heyecan ile birlikte, böyle bir başarının gururunu da yaşattıkları için  her birini ayrı ayrı kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum.

Şampiyonada bugün en çok konuşulan konu, üst seviyede performans sergileyen Türkiye’nin Fransa karşısında aldığı haklı galibiyetti. Bu başarının elde edilmesinde etken olan ve bu oyuncularımızı yetiştiren kulüp antrenörlerimizi ve özellikle Milli Takımın Teknik kadrosunu oluşturan  Yusuf Ali Kurt, Mehmet Ali Binen,  Erdem Dikbaş, Murat Ekşi’yi kutluyor başarılarının devamını diliyorum. 

Tekrar ediyorum. Bu gençlerimizde gelecek var.

 

gunalensari@spormaraton.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
16Şub

KEŞFEDİLMEMİŞ CEVHER

09Şub
18Oca

BÜYÜK BAŞARI!

17Ağs

SÖZÜM SİZE!

02Tem