DÜNYA KADINLAR GÜNÜNE YAKIŞIR BİR MAÇ OLSUN!


DEV DERBİ ÖNCESİ

Spor Toto Süper Lig'de 23.Haftaya Lider Giren Galatasaray Kadıköy'de Bir Hegemonya'ya Son Vermek Ve Şampiyonluk Yolunda En Büyük Adımı Atmak İçin Saha'ya Çıkıyor !

Ezeli Rakibinin 4 Puan Önünde Olan Cimbom Bu Farkı 7'ye Çıkartmak İstiyor.

PİTTBUL YOK !

Galatasaray'da Melo Dışında Eksik Bulunmazken Tek Sıkıntı O Bölge'de Görev Alan Hamit Altıntop'un Form ve Dayanıklılığı Geçen 2 Hafta'da Melo'yu Aratmayan Hamit Baskı Altında Bu Maça Çıkacak.

 

 

ALPER"OYNAMAK İÇİN CANIMI VERİRİM"

Fenerbahçe Cephesinde İse Alper Ve Hasan Ali'nin Sakatlıkları Sürüyor.

Alper Her Fırsatta Bu Maç'da Oynamak İstiyorum Desede Doktorların Ve İsmail Kartal'ın Riske Atmaya Niyeti Yok Bunun Yanı Sıra Volkan Ve Caner'in Cezalarının Bitmesi Camia'yı Sevindiren En Büyük Etken.

Büyük Baskı Altında Oynanacak Bu Maç Her Türlü Sonuç Ve Skora Açık !

SNEİJDER FARKINI KOYARSA İŞ DEĞİŞİR !

Sneijder Haftalardır Yükselen Grafik Ve İstatistik Görüntüsü İle Maçın Kilit Adamı Görüntüsünde Ceza Sahası Dışında Yapacağı Etkili Vuruş Ve Pas Trafiğini Sağlaması Fenerbahçe'nin Kadıköy Hegemonyasının Sonu Olabilir !

Sneijder Kadıköy'de Gol Atması Halinde Bir Başarıya Daha Ulaşacak Derbi Tarihinde Fenerbahçe'ye En Çok Gol Atan Yabancı Olma Ünvanını Mirza Sejdic'in Elinden Almış Olacak ! İddialı Sözler Bu Sefer Sneijder'den

Hafta Arası Manisaspor İle Kupa Mücadelesi Veren Sneijder Maç Sonrası Adeta Volkan Demirel'e Göz Dağı Verdi Ve Pazar Günü Görüşeceğiz Dedi !

EMENİKE BÜYÜK BASKI ALTINDA !

Haftalardır Formsuzluğu İle Dikkat Çeken Emenike Bu Maç Öncesi Fenerbahçe Cephesinde En Çok Tartışılan Konu !

Alper Topuk'un Olmaması Orta Saha'da Diri Bir Emre'yi Zorunlu Kılıyor.Bire Bir'de Ve Dikine Futbolu En İyi Oynayan Futbolculardan Biri Alper Potuk'un Bu Maç'da Oynamaması Fenerbahçe İçin En Büyük Kayıp !

Volkan Ve Caner En Büyük Sevinç Cezaları Biten Bu İki Oyuncu Takımını Bu Dev Derbide Yanlız Bırakmayacak !

GALATASARAY'DA SEMİH KORKUTUYOR !

1.5 Aylık Sakatlık Sürecininden Dönen Semih Geçen Hafta U21 Takımı İle Maça Çıkarak Derbiye Çıkmak İstediğini Açıkca Ortaya Koymuştu Hafta Arası Manisa Maçında'da 45 Dakika Görev Alan Semih Dev Derbide Oynamak İstiyor Ancak Sakatlık'dan Dönen Ve Tam Form'a Giremeyen Semih'in Oynayıp Oynaması Doğrudan Hamza Hoca'nın Elinde Ve Son Ana Kadar Bu Kararı Vermesi Mümkün Görünmüyor !

YÖNETİCİLER İLK KEZ BU KADAR CENTİLMEN !

Başkanlar Ve Yöneticilerin Karşılıklı Olarak Mesajlarında Jestleşmesi Gözlerden Kaçmazken Uzun Yıllar Sonra İki Takım Başkanının Yan Yana Maçı İzleyecek Olması Büyük Anlam Ve Önem Katıyor Bu Dev Mücadeleye.

İki Takım Adına'da Büyük Önem Taşıyan Bu Maç Şampiyonluk Yolunda Atılan En Büyük Adım Olacak !

Kadıköy'de Galibiyet Alınması Halinde Hem Yıllar Sonra Kadıköy'den Galibiyetle Ayrılmanın Verdiği Sevinç Hemde 7 Puanlık Farkın Şampiyonluk Yolunda %51 Avantaj Olduğunu Bilen Cimbom Bu Maç'dan Puan Ve Puanlarla Dönmek İçin Çabalayacak...

Fenerbahçe'de İse Bu Maçı Kazanmak Puan Farkını Kapatmak Ve Liderlik Yarışından Kopmamak Anlamına Geliyor İki Takımında Maçın Son Dakikasına Kadar Vereceği Mücadele Görülmeye Değer !

Ben Bu Sefer Kadıköy'de Sevinen Tarafın Galatasaray Olacağını Düşünüyorum.Fenerbahçe'deki Büyük Düşüş Son 2 Haftada Kaybedilen Puanların Verdiği Baskı Hatalara Yol Açacaktır,

BAŞROLLER SEMİH-HAMİT VE EMENİKE-EMRE

Emre'nin Yaş Ve Fiziki Durumu Artık 90 Dakika Oyunda Diri Kalmasına Engel Oluyor,Bu Nedenle Aktif Bir Galatasaray Orta Sahası Karşısında Dikine Oynamasını Çok Mümkün Görmüyorum Alper'in Olmaması Fenerbahçe Adına En Büyük Kayıp.Forvet Hattında Vasatı Oynayan Emenike Bu Maç'da Canını Dişine Takacaktır Ancak Bu Yoğun Baskıyı Kaldırıp Kaldıramayacağı Konusunda Şüphelerim Var Emenike İstek Ve Hırsı İle Galatasaray Defansını Epey Yıpratacaktır Ancak 90 Dakika Aktif Olarak Oyunda Kalmasının Mümkün Olmadığını Düşünüyorum.

Galatasaray'da Semih'in Sakatlık'dan Dönmesi Ve Bu Maç'da Oynamak İçin Geçen Hafta Yaptığı Fedakarlık Hamza Hocayı İlk 11 Konusunda Büyük Baskı Altında Bırakıyor Semih'in Bu Maç'da 90 Dakika Oyunda Kalması Galatasaray Defansının Epey Zor Anlar Yaşamasına Neden Olacaktır.Semih'in Olmamasıda Galatasaray Defansını Zor Durumda Bırakacaktır.Koray Ve Chedjou Geçtiğimiz Haftalarda Ne Kadar Başarı Göstersede Koray'ın Derbi Baskısını Kaldırması Konusunda'da Büyük Şüphelerim Var !

Herkesin Aklında Olduğu Gibi Benimde Galatasaray Adına Aklımdaki Tek Soru Hamit Altıntop ! ! !

Felipe Melo'nun Takımın Adeta Vites Rolünde Olmasından Dolayı Bu Maç'da Olmaması Galatasaray'da Taraftar Baskısına Neden Olacaktır Takımı Ateşleme Ve Hırslandırma Konusunda Büyük Bir Güç Bulunduran Melo'nun Yerini Hamit Doldurmaya Çalışacak !

Son 2 Hafta'da Hamit O Bölge'de Melo'yu Aratmadı Ancak Bu Bir Derbi Ve Rakip Sahada Oynanıyor Olması Hem Taraftar Baskısı Hem Takım Arkadaşlarının Beklentisinin Verdiği Yoğun Baskı Hamit Altıntop'u Çok Yıpratacak Gibi Görünüyor.Hamit'in Bu Maç'da Bekleneni Verememesi Fenerbahçe Adına Galibiyetin Anahtarı Olurken Tam Tersi İyi Olması'da Galatasaray Adına Galibiyetin Ve Maçın Adamı Olmasına Neden Olacaktır !

HAMZA HAMZAOĞLU KADIKÖY'DEN GALİBİYET İLE AYRILIRSA TARİHE GEÇECEK !

Hem Kadıköy'den Galibiyet İle Ayrılmanın Gururunu Yaşatacak Hem 7 Puanlık Fark İle 4.Yıldız İçin Büyük Yol Kaydetmiş Olacak Ama Bu Kadar Değil !

Yıllardır Süren Kadıköy'de Kazanamama İstatistiğine'de Son Vererek Galatasaray Tarihine ve Taraftarına Büyük Gurur Yaşatacak...

 

ERKEN GOL !

Haftalardır Galatasaray İlk Dakikalarda Gol Bulurken Fenerbahçe'nin İlk Dakikalarda Gol Yemesi Oldukça Hızlı İlk 20 Dakika Geçeceğinin Göstergesi Galatasaray'ın İlk 20 Dakika'da Gol Bulacağını Düşünüyorum İlk Dakikalarda Adapte Olmak'da Zorlanan Fenerbahçe Galibiyet Parolası İle Çıkacağı Bu Maç'da İlk Dakika Stresinin Hatalara Yol Açacağını Düşünüyorum.

İLK YARI BERABERLİK!

Galatasaray'ın Hızlı Başlamasını Beklediğim Mücadele'de Devre Sonuna Doğru Fenerbahçe Yoğun Baskı Kurarak Gol Arayacak Ve Aradığı Golu Bulacaktır İlk Yarı'dan Galibin Çıkmayacağını Ve Derbi Tarihinin En Kartsız Maçı Olacağını Umuyorum.

İKİNCİ YARININ İLK ÇEYREĞİNE DİKKAT!

İkinci Yarının İlk 10 Dakikası İki Takım Adına'da Maçın Kaderi Anlamına Geliyor.İki Takımda İkinci Yarıya Hızlı Başlayacak Ve Oldukça Net Atak Ve Pozisyonlar Bulacaktır.

DURAN TOP VE CEZA SAHASI DIŞINDAN YAPILAN VURUŞLAR SKORU BELİRLEYECEK! 

İki Takımında Duran Toplar'daki Etkili Vuruş Ve Organizasyonlarının Büyük Önem Taşıdığı Derbi'de Sneijder Ve Emre'nin Ceza Sahası Dışından Yapacağı Vuruş Ve Ortalar İki Kaleciyi'de Epey Zorlayacak Ve Skora Doğrudan Etki Sağlayacaktır.Özellikle Sneijder'in Mesafe Tanımak Sızın Çektiği Şut Ve İsabet İstatistiği Dikkatleri Üstüne Çekiyor !

HAKEMİ KONUŞMAYALIM !

Bu Derbide Cüneyt Çakır Görevini En İyi Şekilde Yerine Getirmek Zorunda Olmakla Birlikte Oyunun Akışını Kesmeme Konusunda Dikkat Etmesi Ve İki Takımıda Doğrudan Etkileyecek Bir Hata Yapmayacağını Düşünüyorum.

 

 

 

BU CENTİLMENLİK KALICI OLSUN !

İki Takım Yöneticilerininde Yan Yana İzleyeceği Bu Maç Umarız Bir Milat Olur Ve Düşman Gibi Oynanan Maçları Gölge'de Bırakır .

ÜLKEMİZDE KADINLARA YÖNELİK ŞİDDETİN ARTTIĞI BU GÜNLERDE BU ÖZEL GÜN İÇİN KADINLAR İÇİN !

8 Mart Dünya Kadınlar Gününe Yakışır Centilmenlik’de Bir Maç Olmasını Diler,Galatasaray Ve Fenerbahçe'ye Bu Dev Mücadele'de Başarılar Taraftar Ve Futbol Severlere'de Seyir Zevki Yüksek Bir Maç Diliyorum…

 

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
07Mar
02Şub

ASLAN ISIRDI,TİMSAH KOPARDI!