ÖZE DÖNÜŞ


Bu ülkenin topraklarında ”futbol ülkesi” sıfatıyla değerlendirilen bir şehir düşünün!

M.Ö 700 yıllarında Antik Yunanlıların Trapezus,Trabzon olana kadar birçok medeniyete ev sahipliği yapmış.Fatih Sultan Mehmet’in fethettiği son önemli Bizans kenti olan Trabzon,o çağlarda çetin ceviz bir şehir olduğu kanıtlamıştır. İstanbul’dan daha zor fethedilen Trabzon, yıllar sonra İstanbul’a futbol darbesi indirecek ve Türkiye’yi fethedecektir.

İşte bu Trabzon şimdi yabancı istilasına uğramış,yabancı futbolcularla başı dertte tam deyim yerinde ise yabancı futbolcularla fethi gerçekleştirilecek.

Onun için diyorum ki “ÖZE DÖNÜŞ” 1975-1989 dönemleri arasındaki Trabzon’u istiyor gönülden Trabzonsporlu.Bunu artık anlamalı Trabzon yönetenler, yabancıdan Trabzonlu olmaz! 

Ali Kemal,Şenol,Hamdi,Ogün,Abdullah,Ünal….isim farklılığı olsa da artık bunları istiyor Trabzonlu. Temel,Dursun,Ahmet Mustafa olsun diyor.

Trabzon parayla değil özüyle İstanbul kulüplerine futbol darbesi yaptı. Başkan Hacıosmanoğlu,“ÖZE DÖNÜŞ” yolunda varım dedi şimdi herkes o yolda can vermeye hazır.  Trabzon özüne dönecekse yabancı futbolculardan kurtulacak hiçbir şekilde kar zarar durumuna bakmayacak, ki bakmamalı, yani zararın neresinden dönsem kar demeli. Elbette yabancısı olacak katkı sağlayacak ama yine öze dönüş olacak İngiliz, İspanyol, Brezilyalı değil Gürcüsü, Bosnalısı, Trabzon'un yabancı özü. 

Hacıosmanoğlu ve kurmayları başarırsa Trabzon ikinci kez İstanbul kulüplerine darbeyi vurur,tekrar Anadolu kulüplerinin abisi olur.Tekrar Diyarbakır da Elazığ da Gaziantep de Erzurum da Amasya da benim çocukluğumdaki gibi bize her yer bordo mavi olur.

 

emrahvurmaz@spormaraton.com

YAZIYI PAYLAŞ!

Yazıyı Yorumla

Yorumlar / 5

YAZARIN SON 5 YAZISI
26Tem

KUPA BİZİM, YA ÜÇ YIL!

22Haz

ÖZE DÖNÜŞ