ÜÇLÜK ATIŞ - Doğan HAKYEMEZ

ÜÇLÜK ATIŞ


2020 Olimpiyat Oyunları’nın ülkemize alınmamasının en önemli nedeni sizce neydi?

Yapana da yaptırana da ceza verilmediği için ve sporcuların ödüllerinin hemen takdim edilmesi nedeniyle dopingin önüne geçemedik. Dünyanın gözü bunun üstünde. Tokyo ile final savaşı verirken doping gündeme getirildi. 0 tolerans mani olmaz. Ciddi eylemler yapıp ödüller geri alınmalıydı. Oylamalara yakın hadiselerin tavan yapması sonucu belirledi.

Milli takım Slovenya’da adeta bir hezimet yaşadı. Sizin yorumunuz nedir?

Bile bile lades. Bu takımın oyun kurucusu yoktu. 2010′da Kerem Tunçeri ve Ender gibi 2 önemli guard vardı. Diğer takımlarda 3 oyun kurucu varken bizde 1 tane forma giydi. O da fazla süre almadı. 2. neden ise NBA oyuncularının geç gelişi ile beraber hazırlık turnuvasında beraber oynayan oyuncuların şampiyonada beraber oynayamaması.
Maç içinde iyi 5′in beraber oynaması sağlanamadı. Bu sistem yürümüyor.
Yapılacak şey Aydın Örs’ün teknik koordinatör olup Ergin Ataman’ın da coach görevini alması. Bizi kaostan ancak bu sistem çıkarır. Altyapılarda şampiyonluk kazanan gençlerin milli takımda oynamasını bu ortam sağlayabilir.

Maçlar sonrasına Enes Kanter’in attığı tweetler tepki topladı.Bu konu hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Enes’i şiddetle kınıyorum. Milli takım menajerlerini ayağına kadar getirip milli takıma gelmeyip maç kaybedilence “hahaha” diyen kişiyi kınıyorum, bir daha çağrılmaması gerektiğini düşünüyorum. Milli takıma NBA’den gelemeyenleri disiplin kuruluna sevketmek gerekiyor. Sonra kazanırız demek kaybetmenin en büyük nedeni oluyor.

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
21May

HÜCUM RİBAUND ALAMAZSAN!

19May

MUHTEŞEM SAVUNMA

13Ekm

İŞ İŞTEN GEÇMEDEN!

10Şub

İKİ BÜYÜK SORUN!

10Eyl

SORUNLARIMIZ VAR!