ÜÇLÜK ATIŞ


Ülkemizde basketbol ligindeki takımlar hep sponsor destekleri ile mücadele etmektedirler, takımların önüne veya arkasında hep sponsor olan firmaların isimleri yer almakta. Neden futbola yaptığımız yatırımları bir türlü basketbola yapamıyoruz? Süper ligde bir iki takım sponsor desteklerken, basketbolda Fenerbahçe ve Galatasaray başta olmak üzere 6 takımın isminin önünde veya arkasında sponsorlar bulunması kulüplerin basketbola verdiği değeri mi gösteriyor? Bu kulüpler neden takımlarına belli bir bütçe ayırıp lige kendi adlarıyla katılamıyorlar?

Kulüpler her branşa bütçe ayırıp sponsor olmadan şubeleri idare edemezler. Barcelona gibi bir basketbol devi bile isminin önüne sponsor alarak iddiasını sürdürüyor Takımlar sponsor, reklamlar, seyirci hasılatı, iddaa, televizyon ve federasyonun isim hakkı gelirleriyle sağlam bütçelerle yola devam etmeliler.

Fikstür çekiminden sonra Basketbol federasyonu, takımların gelirlerini artırmak için birtakım önlemler alarak kulüpleri bu konuda rahatlatmayı düşünüyor (iddia gelirleri gibi) bunun yanında oyuncuların, koçların, menajerlerin, kondisyonerlerin sözleşmelerinde soruna nasıl bir çözüm üretmeli?

Federasyon oyuncuların kontratlarını garanti altına aldı. Çok önemli ancak takımlar sadece oyunculardan kurulmuyor. Antrenör, Menajer, Doktor, Masör gibi profesyonel birimlerde var. Federasyon ligler başlamadan bu konuda adım atmalı ve adaleti sağlamalıdır.

Hazırlık maçlarında A Milli takımımızı nasıl buldunuz?Avrupa Basketbol şampiyonasına hazır mıyız sizce?

Hazırlık maçları arttıkça Milli Takım hazır duruma gelmeye başladı. Ömer Aşık bir an önce takıma katkı vermeli. Savunma mükemmel. Hücum sete dönüştüğünde zorlanıyoruz. Oyun kurucu bölgesi belirsiz. Ancak Milli Takım iyi yolda.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
21May

HÜCUM RİBAUND ALAMAZSAN!

19May

MUHTEŞEM SAVUNMA

13Ekm

İŞ İŞTEN GEÇMEDEN!

10Şub

İKİ BÜYÜK SORUN!

10Eyl

SORUNLARIMIZ VAR!