ÜÇLÜK ATIŞ


A Milli Takım'ın 2013 Avrupa Şampiyonası hazırlıkları devam ediyor, Tanjevic'in oyuncu tercihleri doğru mu? Milli takımımızın Avrupa Şampiyonasında şansı ne?

Tanyeviç ülkemizi iyi tanıyor kendi sistemine göre oyuncu seçiyor bunu yaparken hiç taviz vermiyor. Aldığı kararları dışına ancak Turgay Demirel çıkarabiliyor. Kadroyu teşkil eden oyuncuların çoğu ligde takımlarında az süre aldıkları için Avrupa Şampiyonasında nasıl bir performans göstereceklerini bende merak ediyorum. Eğer başarılı olmak istiyorlarsa Tanjeviç’in sistemini yürekten kabul etmeleri gerekir. Yıldız oyuncular maalesef bunu yapmadıkları için yurt dışında başarı gelmedi.

Beko Basketbol liginde yapılan transfer baktığımızda şampiyonluk için kimi şanslı görüyorsunuz? Geçen yılın şampiyonu Galatasaray mı yoksa yaptığı transferlerle Fenerbahçe mi yoksa size göre sürpriz bir takım mı?

Galarasaray oturmuş takım. Şampiyon kadroyu bozmadıkları gibi takviyede yaptılar. Zirveden düşeceklerini zannetmiyorum. Fenerbahçe Obrodeviç alarak ilersi için bir hamle yaptı. Taviz vermeyen bir yapıdaki Obrodoviç’in geçmişinde elde ettiği başarılar Fenerbahçe taraftarını heyecanlandırıyor. Önemli transferlerde yapıyorlar. Burada en büyük görev Mirsad’a düşüyor. Onun Obrodoviç ile oyuncular arasındaki duruşu Fenerbahçe’nin başarısındaki en büyük faktör.

Hidayet Türkoğlu’nun Milli takıma alınmasını eleştirenlere, Türkoğlu “Milli takıma” zarar veriyor diyerek tepkisini ortaya koydu. Hidayet Türkoğlu’nun gerçekten milli takımdaki misyonu bitti mi? Bu eleştiriler doğru mu? Bu düşünceler Milli takıma gerçekten zara verir mi?

Hidayet için söylenen hiçbir olumsuz düşünceye katılmıyorum. Onun kadar ülkesini ve Milli Formayı seven bir sporcu görmedim desem herhalde onun bugüne kadar yaptıklarına teşekkür etmiş olurum. Hiçbir dönem milli görevden kaçmayan Hidayet’e gereken saygıyı göstermek lazım diye düşünüyorum. Onun için Milli Takıma zarar verir diyenleri şiddetle kınıyorum.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
21May

HÜCUM RİBAUND ALAMAZSAN!

19May

MUHTEŞEM SAVUNMA

13Ekm

İŞ İŞTEN GEÇMEDEN!

10Şub

İKİ BÜYÜK SORUN!

10Eyl

SORUNLARIMIZ VAR!